2011 Haziran Öğretmenlere Ek Ataması Yolda

Daha ilkin Şubat ve Mart ayı içinde 2010 Kpss skandalı sonrasında “Ek Öğretmen Alımı” olmasının gerekliliğini açıklayan yazıları kisacaozeti.com üstünde yayımlamıştık. Yazılarımızda “Ek Atama Yapılacak Mı?” diye sormuştuk. Öğretmen adayları için müjdeye azca kalmış şeklinde görünüyor.

Önceki mevzularımızda “Ek Öğretmen Alımı” yapılabileceğine yönelik tespitlere yer vermiştik. Eğitim-Bir-Sen Sendikası’nın Ulusal Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ve Başbakan ile görüşmesinin peşinden mevzunun daha gerçekçi bir konuma geldiğini belirtmiştik.

Bugün de bir öğretmen adayının Çanakkale Zaferi töreni için Çanakkale’ye giden Başbakan ve Bakan ile yapmış olduğu görüşme sonrasında öğretmen adaylarının heyecanı bir kat daha arttı.

Buna bakılırsa Nimet Çubukçu 2011 Kpss öncesinde “Ek Öğretmen Ataması” yapılması için çalışmalarının sürdüğünü beyan etti. Başbakanın da bu durumu desteklediğinin duyulması üstüne öğretmen adayları büyük bir luk yaşadılar.

Şimdi öğretmen adayları gelecek resmi açıklamayı ve atamanın detaylarını bekliyorlar. Ek olarak bu öğretmen atamasının Ağustos ayında yapılacak atamayı etkilemeyeceği belirtiliyor.

Öğretmen adayları bilhassa geçmiş yıllarda fazla önemsenmeyen branş derslerine ağırlık verilerek bir atama yapılmasını isterken mevzunun resmiyet kazanmasını ve seçimler öncesinde gerçekleşmesini istiyorlar. Alımın kadrolu yapılması durumunda boşalan kadrolara derhal sözleşmeli alım yapılacağı ifade ediliyor. Meb kurmayları bu mevzuyla ilgili genel anlayışın bu şekilde bulunduğunu ifade etmişlerdi.

Kaynak : www.haberegitim.com  

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir