2011 Mart’ta Öğretmenlere Ek Atama Olacak mı?

2010 senesinde Kpss skandalı yaşayan  öğretmen adayları şu günlerde 2011 Mart ayı içinde 30.000  ek öğretmen atamasına dair müjdeli haberi bekliyorlar.

Öğretmen adaylarının beklediği müjdeli haber “2011 Mart Öğretmen Ataması” yapılmasına yönelik.

Daha ilkin aynı suali kisacaozeti.com sitemizde 2011 Şubat’ta Ek Atama Olacak Mı? başlığıyla sormuştuk. Fakat geçtiğimiz ay MEB tarafınca kesinlikle ek atama düşünülmediğine yönelik bir izahat yapılmıştı.

Yalnız öğretmen adayları durumdan ümit kesmeyip mevzuyla ilgili çalışmalarına devam etmiş görünüyorlar. Sitemize de bu mevzuyla ilgili yorumlar geliyor.

Eğitim haberleri sitesi haberegitim.com adresinde “Kpss mağduru öğretmen adaylarının Ankara’ya giderek ortalama 500 mektubu yetkililere ulaştırmasının arkasından Eğitim-Bir-Sen ve Işgören-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’nun MEB Bakanı Nimet Çubukçu’yu ziyaret ederek Temmuz 2011’de yapılacak KPSS’den ilkin Haziran ayında 30 bin öğretmen atanmasını istediği” yönünde haberlere yer verildi.

Nimet Çubukçu’nun bu isteğe karşılık olarak mevzuyu “Bakanlar Kurulu” gündemine taşıyacağı öğrenildi. Şimdi öğretmen adayları, Bakanlar Kurulu’ndan gelecek sonucu bekliyorlar. Müjdeli bir haber çıkması için uğraş veren adaylar, çeşitli Bakanlara da toplumsal ağlar ve mailler yöntemiyle ulaşmayı deniyorlar.

Bu örneklerden birisi de Egemen Bağış’a Twitter üstünden ulaşılması oldu. Egemen Bağış twitter üstündeki hesabında mevzunun Bakanlar Kurulu gündemine gelmesi halinde destekçisi olacağını beyan etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir