2011 Şubat Öğretmen Ataması Olacak Mı ?

2010 senesinde Kpss’ye giren öğretmen adayları şu günlerde 2011 Şubat atamasına dair müjdeli haberi bekliyorlar.

Öğretmen adaylarının beklediği müjdeli haber “2011 Şubat Öğretmen Ataması” yapılmasına yönelik. Bilhassa geçtiğimiz günlerde 15 Ocak tarihinde bir fiil icra eden öğretmen adayları sorunlarla geçen 2010 Kpss sonrasında mağduriyetlerin giderilmesi ve haklarının verilmesi için Şubat ayında yeni bir öğretmen alımı olmasını merakla bekliyorlar.

Öğretmen adaylarını umutlandıran gelişmelerden bir tanesi de MEB Personel Genel Müdürü Necmettin Yalçın’ın geçtiğimiz günlerde katılmış olduğu mahalli bir Tv kanalında yapmış olduğu izahat oldu.

9 bin küsür emekli olan pozisyonu boşalan kadronun %50’si kadar atama yapılabilir ek olarak Maliye’nin10 bin ek kadro da kullanılabilir diyen Necmettin Yalçın,  spikerin sorması üstüne “Meb de Şubat ataması düşünülüyor şu anda” diyerek öğretmen adaylarının umutlanmasını sağlamış oldu.

MEB’in Şubat’ta öğretmenler için ek atama yapacağı sinyalleri üstüne atama bekleyen öğretmenler sabırsızlıkla Bakan Çubukçu’nun açıklamasını bekliyor.

Şimdi Öğretmen Adayları ; “Şubat’ta öğretmen alınacak mı, alınmayacak mı? Daha ilkin bir halde söylenenleri bir tarafa bırakırsak, son durum nedir öğrenmek istiyoruz. ” şeklinde görüşlerini beyan ediyorlar.

Mevzuyla ilgili yeni bir gelişme olması halinde gene www.kisacaozeti.com üstünde yer vereceğiz. Eğitim haberleri için de www.haberegitim.com sitesini tavsiye ediyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir