2011’de 30.000 Ek Öğretmen Ataması

Daha ilkin kisacaozeti.com üstünde 2011’de ek atama yapılmasını isteyen mağdur öğretmenlere destek olmaya çalışmıştık. Mağdur öğretmenler emeklerinin karşılığını almak suretiyle.

Dün Eğitim-Bir-Sen ile Ulusal Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu içinde meydana getirilen görüşmeden pozitif yönde sonuçlar çıktı.

Görüşmeden sonrasında , KPSS hırsızlığı mağduru öğretmen adaylarına yönelik 30 bin atama talebini daha ilkin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a da taşıdıklarını bildiren Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, geçen süre içinde çözüme daha da yaklaşıldığını, bu görüşmeyle, Temmuz’da yapılacak KPSS öncesi atama yapılacağına dair umutlarının somutlaştığını söylemiş oldu.

Haber ek olarak Trt’de yer aldı.

Şimdi öğretmen adayları tam olarak resmi açıklamanın gelmesini ve atama bilgileri ve takviminin belli olmasını istiyorlar.

Öğretmen adaylarını isteği şu şekilde ;

” Yapılacak ek atamada alınacak Öğretmen sayısı 30.000 olmalı. Alım kadrolu olursa arkasından vakit geçmeden derhal sözleşmeli alım yapılmalı. 2011 Ağustos’ta yapılacak öğretmen atamalarından bir eksiltme olmamalı. Branşlara iyi bir dağılım olmalı ve daha ilkin azca alım yapılarak istismar edilen branşlar mağdur edilmemeli. Hepsi seçimden ilkin gerçekleşmeli.”

Biz de öğretmen adaylarının taleplerine katılarak eğitim-öğretim sistemimiz adına bu isteklerin bir an ilkin gerçekleşmesini temenni ediyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir