7 Koltuklu Arabalar

Bilinmiş olduğu şeklinde minik, hatta bayağı sedan otomobillerle 5 kişiyi bile rahat rahat taşımak fazlaca kolay değil. İşte bu aşamada imdada 7 koltuklu otomobiller yetişiyor. Daha ilkin 7 kişilik Otomobiller başlığıyla kisacaozeti.com ve guldeste.net üstünde yayımladığımız yazıya bu yazıyla devam etmiş oluyoruz.

Önceki yazımızda da günümüzde bilhassa ailelerin birazcık daha çok şahıs alan araçları tercih ettiğini söylemiştik. Bu yüzden 7 Koltuklu Otomobilleri incelememizin sebebi otomobilde daha çok kişiyi bulundurma gereksinimi ortaya çıktığında güçlük yaşamamayı düşünen ve bu yüzden 5 kişilik araçlar yerine kapasitesi birazcık daha çok olan araçları tercih edecek olanlara destek olmak.

Bununla beraber otomobil tercihlerinde kapasitenin 7 şahıs olmasını isteyenler bununla birlikte fazlaca büyük bir otomobil olmasını da istemeyebiliyorlar. Şu demek oluyor ki aracın kapasitesi 7 kişilik olsun fakat fizyolojik olarak fazlaca büyük ve ağır bir vasıta olmasın deniliyor. Kısacası bazıları panelvan tarzından ziyade 7 Kişilik Otomobil yada bazı yerlerde Minivan şeklinde tabir edilen araçları kendilerine yakın buluyorlar.

7 Kişilik Otomobiller oldukça çok ve giderek bu modellerin sayısı artıyor. Yalnız bu modeller fazlaca iyi takip edilemeyebiliyor. Bu yazıda bu biçim araçlar içinden yalnız birkaç tanesine yer ayırıyoruz. Daha ilkin de bu mevzuyla ilgili yazılarımızı paylaştığımız şeklinde bundan sonrasında da devam edeceğiz.

Sizler de bizim incelediğimiz araçlardan değişik 7 Kişilik Otomobiller biliyorsanız bu mevzu altından yorumlarınızla katılabilirsiniz.

İşte bazı 7 Kişilik Otomobil modelleri ;

Peugeot’nun 7 kapılı ve panaromik cam tavanlı minivanı : Peugeot 5008

Üstünde 1.6 lire dizel motor ve otomatik şanzıman bulunan otomobilde panaromik cam tavan, multimedya seti, akıllı çekiş sistemi şeklinde özellikler bulunuyor.

 

 

 

 

Renault’un Grand Scenic model otomobili de 7 kişilik.

Grand Scenic hem 5 kişilik versiyonlara hem de 7 kişilik versiyonlara haiz bir Renault modeli.

 

 

7 kişilik otomobil üreten markalardan bir tanesi de Honda.

Honda Civic’in minivan formundaki modeli diyebileceğimiz Honda Stream, 7 kişilik kapasitesiyle, katlandığında yatak olan 3 sıralı koltuklarıyla uzun yolculuklarda konfor mevzusunda iddialı.

 

Bu bölümde yer vereceğimiz son vasıta Dacia Logan Mcv ( 7 koltuklu ) ;

5 ve 7 koltuklu versiyonlar halinde sunuluyor. İşlevsel sırtlıklar ihtiyaçlarınıza gore 7 koltuklu versiyondan 5 yada 2 koltuklu versiyona son aşama kolaylıkla geçmenize olanak veriyor.

Logan MCV en uygun fiyata 7 koltuğa kadar genişleyebilen fazlaca yönlü bir vasıta sunuyor.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir