Abdülkadir Selvi

Abdülkadir Selvi Biyografisi

2011’den bu yana Yeni Şafak Gazetesi Ankara Temsilciliği görevini yürüten Abdülkadir Selvi 31 Mart 2016 tarihinde ayrıldı.

Abdülkadir Selvi, 1964 senesinde Sivas Yıldızeli’nde dünyaya gelmiştir. Fatma Kaya isminde ablası vardır. İlkokul ve lise yıllarını da Sivas’ta geçirmiştir. Üniversite eğitimini Ankara Gazi Üniversitesi Metalurji Kısmı’nde tamamladı. Bu esnada da birçok gazete ve dergide editörlük yapmıştır.

Abdülkadir Selvi, Yeni Nesil ve Yeni Asya gazetelerinde çalıştı, sonrasında da 1992 ve 2000’li yıllarda gösterim yapmış olan İstanbul merkezli HBB TV’de muhabir ve haber müdürü olarak vazife yapmış oldu. HBB TV’de “Siyaset Gündemi” adlı programı hazırlayarak sundu.

Peşinden TGRT’de Ankara Haber Müdürlüğü görevinde bulunmuş oldu. 2001 senesinde Yeni Şafak Gazetesi’ne haber müdürü olarak geçti ve gazetenin Ankara Temsilcisi oldu.

Abduülkadir Selvi, Erhan Seven ile beraber Muhsin Yazıcıoğlu’nu özetleyen “İşkence Koğuşlarından Politika Meydanlarına : Alperen” adlı kitabın yazarlığını yapmış oldu.

Abdülkadir Selvi, evlidir. 3 evladı vardır.

Abdülkadir Selvi, 3 Nisan 2016 tarihinden itibaren Özgürlük gazetesinde yazılarına devam edecek.

Kitapları :
2009 – İşkence Koğuşlarından Politika Meydanlarına : Alperen (Erhan Seven ile beraber)
2010 – İçimizdeki Gladio ile yüzleşmek
2011 – Alevden Seneler : Siyasette Said Nursi Tartışması

Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir