Abdullah Ağar

Abdullah Ağar Biyografisi

Terör ve güvenlik uzmanı.

Abdullah Ağar, 1967 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. İlk ve orta eğitimini Ankara’da yapmış oldu. 1989 senesinde Kara Harp Okulu’ndan mezun oldu. Birinci tercihten Piyade sınıfına ayrıldı, hususi kura çekerek Komando, sonrasında da Hususi Kuvvetler Komutanlığı’nda Tim Komutanı oldu. İlk kıtası Bolu Komando Tugayına ayak basar basmaz Güneydoğu’ya göreve gitti.

Vazife yapmış olduğu Bolu Komando Tugayı’nın, Hususi Kuvvetler’in ve Kayseri Hava İndirme Tugayı’nın kışlalarını derhal asla görmedi.

Abdullah Ağar, Hususi Kuvvetler bünyesinde, Şırnak Bestler, Gabar, Cudi, Şimal Irak, Menteş, Azerbaycan, Deve Geçidi, Dicle, Ergani, Baykan, Siirt, Şırnak, Diyarbakır benzer biçimde kırsal ve meskun mahal ile dağlarda 6 yıl vazife yapmış oldu. 6 senenin peşinden, artık dağlardan inerken, almış olduğu kurşun yaralarıyla belinde oluşan yara izi ve komutanlığını yapmış olduğu birliklerden de 11 şehit ve 25 gazisi vardı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinden yüzbaşı iken emekli olan Abdullah Ağar, Yeni Birlik Gazetesi‘nde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Kitapları:
2004 – 5. Tim: Güneş Doğsun İsteriz
2005 – Bir Millet Uyanıyor – 7 /Ölüm Dağları Bekler “Cudi Dağı”
2006 – Türk Komandoları: Silahın Zülfikar’ın Olsun Mehmetçik
2006 – Ölüm Dağları Bekler Cudi Dağı
2007 – Toprak Mehmet’e Susamışsa: Ülkem Bayrağım Onurum
2009 – Baskın: Biz Bu Dağların Erleri
2015 – IŞİD ve Irak – Beled el-nifak vel şikak!

Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir