Akbank Artı Para Hesabı İptal Etme (Kapama)

Blogda paylaşımlara hız kesmeden devam ediyoruz bilhassa deneyim kazandığımız mevzularda paylaşımların sizler için daha güncel ve yararlı olacağını düşündüğüm için deneyim ettikçe burada paylaşıyorum.

Uzun süredir akbank ile çalışıyorum ve bir fazlaca şahıs için ek hesap (artı para) yaşam kurtarıyor. Bilmeyenler için özetlemek gerekirse izahat yapalım , aslına bakarsanız bilmeyen bir kişinin bu mevzu ile pek işi yok. Akbank’ın müşterilerine tanımladığı (müracaat halinde uygun bulunursanız) – bakiyeye düşen para durumu. Bu sayede hesabınızda para yokken bile – bakiyeniz kadar harcama yapabiliyorsunuz. Aylık belli bir faiz oranı ile kullanım miktarı kadar faiz işliyor. Şuan 8 mart 2020 günü itibari ile bu oran aylık 1.40 olarak tanımlanmış durumda ilerleyen günlerde değişim izah edebilir.

Artık mobil uygulama ve mobil bankacılık işlemlerini kullanmayan pek kimse kalmamıştır diye düşünüyorum. Bende mobil uygulama üstünden bir türlü artı para iptali kısmını görmedim ve mobil uygulama üstünde yer edinen canlı destek kısmından informasyon aldım. Aslen daha ilkin biliyordum fakat unutmuş olduğum bir bilgiye ulaştım. Artı para iptalini web şubesi üstünden kolayca yapabiliyormuşum, bende derhal web bankacılığı ile giriş yaparak bu işlemi gerçekleştirdim. Sizlerinde yapması ihtiyaç duyulan hesaplarım sekmesinde yer edinen artı para işlemleri linkine tıklayıp sağ bölümde yer edinen artı para kapatma (iptali) butonuna basıp kapatmak. Kapatma işlemi esnasında eğer o güne kadar ay içinde işlemi olan bir faiz var ise belirtiyor ve sizden eğitim ediyor. Tüm işlemler bu kadar başka bir yazımızda görüşmek suretiyle.

Etiketler

akbank artı para iptal akbank esnek hesap kapatma

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir