Altın Fiyatları Ne olur ? Yükselir mi veya Düşer mi ?

Merhabalar , 2 eylül 2019 Pazartesi günü yazdığım yazıda altın tutarları düşermi yükselir mi sorusuna verdiğim yanıtı okumanızı tavsiye ederim ilk olarak. Dünya geneli altın rezervleri azaldıkça altın tutarları daima artmaya devam etti son aylarda yaşanmış olan salgından dolayı ise artık bir fazlaca ülke , yatırımcı altın’da yükselişin devam edeceğini ön görmüş olduğu için bir talep artışı yaşandı.

 

Altın Tutarları Ne olur ?

Burada bilhassa altın tutarları mevzusunda daima gördüğüm vaka şu oldu , son olarak 2 eylülde sizlere paylaştığım fiyat 24 ayar gram altın 282 tl iken şuan 383 tl 16 nisan 2020 13:21 itibari ile geçerli bir sayı muhtemelen artmaya devam edecektir. Çeyrek altın ise gene 2 eylül 2019 tarihinde 462 tl iken bugün 631 tl satış fiyatına haiz arada %40 civarı bir artış söz mevzusu ve 7 ay benzer biçimde bir sürede bu seviyelere geldi. Burada paylaşacağım yazılar kendi düşüncem olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

 

Altın tutarları Yükselir mi ? Düşer mi ?

Geçmiş yıllardan bugüne dek edindiğim deneyim şunu gösteriyor ki uzun solukta en fazlaca kazandıran yatırım aracı altın olmuştur. Geçmiş yıllardan bugüne dek devamlı artış yaşayan altın her dönem yatırımcıların gözdesi olmaya devam ediyor. Bilhassa buradan genç arkadaşlarımız için şunu söylemek isterim birikim yapmak istiyorsanız çeyrek altın yada bankalardan açacağınız altın hesabı ile gram altın alabilirsiniz. Altın alım ve satım mevzusunda en iyi banka tavsiyesi olarak sizlere kuveyttürk bankasını tavsiye edebilirim. Şunu belirtmekte yarar var mesai saatleri içinde alım satım işlemlerini gerçekleştirmenizde yarar var. Mesai saatleri haricinde kur farkı sebebi ile (gram altın banka alış fiyatı fazlaca düşük – satış fiyatı devasa yükseklikte ) öteki türlü büyük zararlar edebilirsiniz.

Merak edenler için şuan altın fiyatını sizlerle paylaşayım

örnek aldığım site http://bigpara.hurriyet.com.tr/altin/ an itibari ile altın gram alış fiyatı 383.50 tl satış ise 383.62 tl olarak görünmektedir.

Kuveyttürk online bankacılığından denetim ediyorum sizler için banka alış tutarı 380.4 tl iken satış rakamı 382.2 tl olarak gözükmekte.

 

Şunu söylemekte yarar var normalde kuyumcularda ne yazık ki gördüğünü fiyatlar üstünden bir çok kişiyi kandırmaları mümkün sizlerde bu durumlarda özgür piyasa tabiri edilen ve kuyumcuların takip ettikleri sistem ile aynı değerleri veren http://bigpara.hurriyet.com.tr/altin/ sitesi üstündeki fiyatlara dikkat ederek işlem gerçekleştirmeniz yada kuveyttürk vb benzeri katılım bankalarından mesai saatleri içinde işlem yapmanız sizin için yararlı olacaktır.

 

Mevzu ile ilgili olarak sormak istediğiniz bir sual var ise daima bizlere sormaktan çekinmeyin ve mutlu sıhhatli günler dileklerimizle yazımıza son veriyoruz.

Etiketler

altın almalımıyım altın fiyatı yükselir mi ? altın tutarları ne olur

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir