Baba Vanga

Baba Vanga Biyografisi

Medyum

Yaşarken kehanetleri Bulgarlar tarafınca kaleme alınarak gizlenen Baba Vanga’nın söylediklerinin büyük kısmı gerçekleşti.

Aslolan adı Vangelia PanDeva Dimitrova olan Baba Vanga, 31 Ocak 1911 tarihinde devrin Osmanlı İmparatorluğu hakimiyetinde olan Bulgaristan’da (şimdiki Makedonya) Strumitza köyünde dünyaya gelmiştir. Beklenenden 2 ay evvel dünyaya gelen bebeğe,iyi haber getiren anlamında Vangelia adı verildi. Vanga’nın babası Pande Surtcev’in, belli bir dönem çete kurma suçundan Yedi Kule zindanlarında hapis yatmış olduğu bilinir. Anası Paraskeva; hemen hemen Vanga 3 yaşlarındayken, ikinci çocuğunun doğumu esnasında vefat etti.

Çocukluğunda Vangelia basit bir kızdı. 13 yaşlarında yağmur seline kapılıp toprak altında kaldı ve iki gözü de iltihaplanıp kör oldu. 1925 senesinde Belgrad’a yakın Zemun’daki körler okuluna yatılı olarak gitti. Körler okulunda 3 yıl süreyle kalan Vanga, öteki derslerin yanında: temizlik, aşçılık, örme ve öteki ev işlerini de kendi kendine kafi olacak şekilde yapmayı öğrendi.

Üvey anası dördüncü çocuğunu doğururken ölünce eve geri dönmek mecburiyetinde kaldı.

Bigün babası, güttüğü koyunlardan tekini kaybedip öfkeli bir halde eve döner. Kara kara bunun hesabını, sürü sahibine iyi mi vereceğini düşünüp dururken; kızı:
”Kızma, koyunun, Monospitovo köyündeki Atanas’tadır.”
diyerek teselli etmeye çalışır. Babası, o şekilde birini tanımadığından dolayı şaşırıp, köyün dışına bile çıkmayan kızına: bunu nereden bildiğini sorar.

Vanga, babasına: bunu rüyasında görmüş olduğu şekilde açıklamaya çalışır. Babası, sonradan o köye gittiğinde, koyununu söz mevzusu insanın sürüsünün içinde bulur. Bu vaka, Vanga’nın ilk kehanetidir; diyebiliriz.

Baba Vanga, bu tarihten sonrasında Orta Son zamanların meşhur kahini Nostradamus benzer biçimde, sonradan gerçek olan kehanetlerde bulunarak, internasyonal şöhrete ulaştı

Yaşarken kehanetleri Bulgarlar tarafınca kaleme alınarak gizlenen Baba Vanga’nın söylediklerinin büyük kısmı gerçekleşti. Baba Vanga, Bulgaristan’da 1989 senesinde devrilen eski komünist diktatör Todor Jivkov dahil oldukca sayıda devlet adamını kehanetleri ile etkilemeyi başardı.

Baba Vanga, çocukluğundan beri yapmış olduğu kehanetlerle çevresinde tanınınca devletin gerçek bir kurumu olan Sofya parapsisizm ve telkin bilim kurumu’nda çalıştırılmıştır. Kahinliği, 1967’de devlet tarafınca meşrulaştırılır ve kendisi, belediye hizmetine alınır. Kalabalıkla başa çıkması ve de rahatsız edilmemesi için, hususi görevliler belirleme edilir. Belediyece, her gün görüşmek isteyene sıra verilir. Sorulan sorular, meydana getirilen açıklamalar ve kehanetler dosyalanmıştır. Görümse ücretleri toplanarak parapsikolojik arastırmaları destekleyen devlet bütçesine aktarılmıştır. Kazancın bir bölümüyle, Vanga’nın hususi olarak seçtiği yerde, ayrı bir ev inşa edilir. Petrich’teki evinden 15 km mesafede, Rupi denen bölgede inşa edilen bu villa, bundan sonrasında ziyaretçilerin kabul yeri haline gelir. 1974 senesinde, Baba Vanga’ya ”araştırma görevlisi” olarak resmi ünvan verilir. Baba Vanga’ya da devletten aylık maaş bağlanmıştır. 1974 yılından bu yana resmi bir devlet memuru olarak kehanetlerde bulunan Baba Vanga’nın kehanetlerinin yüzde 80’i doğru çıkmış olduğu saptanmıştır.

İkinci Dünya Savaşı esnasında Nazi lideri Adolf Hitler tarafınca bizzat ziyaret edilen Baba Vanga, Rus gizli saklı servisi KGB bile tavsiyeler aldı.

1989 senesinde bir Rus tv’sine yapmış olduğu konuşmada; “iki çelik kuş, kulelere çarpacak sema aydınlanacak” (11 Eylül 2001 saldırısını) ve “Kursk su altında duracak ve tüm dünya arkasından ağlayacaktır” (1995’de meydana getirilen ve 2000 senesinde batarak 118 Rus askerine gömüt olan denizaltı) diye kehanetlerde bulunmuştur.

Baba Vanga, 10 Mayıs 1942 tarihinde Dimitar Gushterov ile evliliğe ilk adımını attı. Kendi evlatları olmayan aile, 3 yaşındaki Veneta isminde bir kız çocuğunu evlat edinir. Eşinin ölümünden sonrasında Vanga, Dimitar Valtcev isminde bir adam çocuğunu daha, himayesi altında büyütmeye adım atar.

Baba Vanga, 11 Ağustos 1996 tarihinde meme kanseri sebebiyle 85 yaşlarında öldü.

Gerçekleşen Kehanetleri:
Baba Vanga’nın kayıtlara geçen, gerçekleşmiş kehanetlerinden bazıları şu şekilde:
“İki çelik kuş kulelere çarpacak, sema aydınlanacak” (11 Eylül saldırıları)
“Kursk su altında duracak, tüm dünya arkasından ağlayacak” (2000 senesinde 118 Rus askerine gömüt olan denizaltının adı)
“Vladimir’in (Vladimir Putin) zaferi dünyada her şeyi etkileyecek”. (Gürcistan savaşı)
“İklimler değişecek” (küresel ısınma)
“ABD’nın 44′üncü başkanı siyah olacak. Siyahi liderin gelmesinden kısa süre sonrasında ülke büyük bir ekonomik krize girecek, dünyaya sulh değil, yıkım getirecek.
Müslüman ülkeler kimyasal silahlar kullanacak”.

Gelecek ile Kehanetleri:
Baba Vanga’nın gelecek ile ilgili kayıtlara geçmiş bazı kehanetleri ise şu şekilde:
“2014 senesinde İnsanlığın yarısı kanserle boğuşacak”
“2016 senesinde Avrupa’nın nüfusu azalacak”
“2018 senesinde Dünyanın yeni hakimi Çin olacak”
“2043 senesinde Müslüman bir devlet Avrupa’ya hükmedecek”
“2046 senesinde Hastalıklı her organın yerine yenisi yapılacak”
“2076 senesinde Tüm dünyada sınıfsız bir komünizm sistemi yerleşecek”
“2088 senesinde Tüm hastalıklar birkaç saniyede tedavi edilecek”
“2097 senesinde Kimse yaşlanmayacak”
“2167 senesinde Yeni bir din gelecek”
“2304 senesinde Ay’ın tüm sırları çözülecek”
“3797 senesinde Dünyanın sonu gelecek. İnsanoğlu başka bir gezegene göçecek ve yeni bir yaşam başlamış olacak”

Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir