Bahar Kerimoğlu

Bahar Kerimoğlu Biyografisi

Bahar Kerimoğlu, 1977 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Anne ve babası psikiyatrist, ablası psikologdur. Bahar Kerimoğlu, babasını oldukça ufak yaşta yitirdi. Bilkent Üniversitesi Tiyatro- Oyunculuk Bölümünü 1999 senesinde birincilikle bitirmiş, New York, Actors Studio Drama Okulu’nda mastır yapmıştır.

Yöntem oyunculuğu, psikodrama teknikleri, Suzuki ve Viewpoints oyunculuk teknikleri üstüne yurt haricinde çeşitli eğitimlere katıldı. 2003 senesinde New York’ta bulunan New Stage Theatre Company’nin iki yapımında rol aldı.

2004 senesinde İstanbul’a döndü ve oyunculuk ve oyuncu koçluğu halletmeye başladı. 2011 senesinde Ankara Devlet tiyatroları tarafınca sahnelenen yönetmen Coen Kardeşler’den Ethan Coen tarafınca yazılmış olan “Bekleyiş” adlı tiyatro oyununun yönetmenliğini yapmıştır.

Bahar Kerimoğlu, 29 Ağustos 2005’te, oyuncu Fikret Kuşkan ile evliliğe ilk adımını attı. 4 yıl sonrasında 2009 senesinde boşandılar. Gün Kuzgun (d.2008) isminde bir oğlu vardır.

Bahar Kerimoğlu, 2008 senesinde yapımcı, senaristi ve yönetmeni Tolga Örnek olan”Devrim Otomobilleri” beyazperde filmimizde; Haluk Bilginer, Taner Birsel, Ali Düşenkalkar, Halit Ergenç, Altan Gördüm, Onur Ünsal, Selçuk Yöntem, Serhat Tutumluer, Vahide Gördüm, Uğur Polat, Sait Genay, Murat Serezli ile birlikte rol aldı.

Bahar Kerimoğlu, 2011 yılından beri Berkun Oya ve Ali Atay tarafınca Informasyon Üniversitesi Santral istanbul’da kurulan Krek Tiyatronun imalathane çalışmalarında Berkun Oya, Celal Kadri Kınoğlu, Levent Kazak, Levent Erden benzer biçimde isimlerle beraber tiyatro eğitimi vermektedir.

2012 senesinde, Kemal Tahir‘in kitabından uyarlanan “Kurt Kanunu” adlı dizide başrollerde Umut Acar, Ali Başar, Pelin Akil, İlker Kızmaz ve Ahmet Somers ile birlikte oynadı.

2015 senesinde Türk yönetmen Deniz Gamze Ergüven’in yönetmenliğini yapmış olduğu ve Fransa tarafınca Oscar ve Golden Globe’da Yabancı Dilde En İyi Film Ödüllerine aday gösterilen “Mustang” adlı filmimizde oynadı.

Ödülleri :
2011 – TEB Anadolu Genç Beceri Ödülünü kazanmıştır. (Bekleyiş oyunu ile)

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2015 – Mustang (Istek) (Beyaz perde Filmi)
2012 – Kurt Kanunu (Perihan) (TV Dizisi)
2010 – Keskin Bıçak (TV Dizisi)
2009 – Yapma Diyorum (Kırlangıç) (TV Dizisi)
2008 – Devrim Otomobilleri (Mine) (Beyaz perde Filmi)
2007 – Sessiz Fırtına (Rana Keskin) (TV Dizisi)
2006 – Cemile (Demet) (TV Dizisi)
2005 – Seyahat (Sevda) (Kısa Film)
2005 – Asla Unutma (İpek – Gülfem) (TV Dizisi)
2005 – Asla Unutma (İpek) (TV Dizisi)
2004 – İyi Saatte Olsunlar (Hayal) (TV Dizisi)
2004 – Kırlangıç (TV Filmi)
2004 – Apartman (Canan) (Kısa Film)

Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir