Bahar Şahin

Bahar Şahin Biyografisi

2017 senesinde Fox Tv ekranlarında gösterilen “Kayıtdışı” adlı dizide (İnci) karakterini canlandırdı.

Bahar Şahin, 26 Mayıs 1997 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Aslen Artvinlidir. 14 yaşlarında iken anne ve babası boşandıktan sonrasında İstanbul’a yerleşerek eğitim ve öğretim hayatına burada devam etti. Okullu iken okulun tiyatro ekiplerine katıldı. Ankara Altındağ Gençlik Merkez’inde tiyatro ekibine dahil oldu.

Oyuncu Ufuk Özkan teyzesi Nazan Güneş’in eşidir.

İstanbul’da iken bir gece ailecek akşam yemeğinde iken yapımcı Arzu Eğmir ile talih eseri tanışıp sonrasında “O Yaşam Benim” dizisinin yönetmenlerinden Yönetmen Merve Girgin ile tanıştırdı. Ve “O Yaşam Benim” dizisinde oynamaya başladı.

Bir dergiye gönderilmiş olduğu fotoğraflarla birinci oldu ve kapakta yer aldı.

Bahar Şahin, oyunculuk eğitimi aldıktan sonrasında 2016 senesinde Fox Tv’de gösterilen başrolü Keremcem ve Ezgi Asaroğlu’nun paylaşmış olduğu “O Yaşam Benim” dizisinde 4 sürem müge karakterini oynadı. O Yaşam Benim dizisinden ayrıldıktan sonrasında TRT1’de gösterilen “Lise Devriyesi” adlı dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır.

2017 senesinde Fox Tv ekranlarında gösterilen, yönetmenliğini Cevdet Mercan’ın yapmış olduğu “Kayıtdışı” adlı dizinin başrollerinde Erkan Petekkaya, Songül Öden, Dolunay Soysert ve İsmail Hacıoğlu, Bahar Şahin, Serdar Orçin, Rutkay Aziz, Nur Sürer, Ali Düşenkalkar, Burak Yamantürk, Tugay Mercan, Kadim Yaşar, Müge Boz şeklinde oyuncular yer verilmiştir.

2018 senesinde Ümit Aral‘ın 2018 senesinde yönettiği Serüven filmi “İyi Oyun”da Mert Yazıcıoğlu, Afra Saraçoğlu, Yiğit Kirazcı, Hakan Kurtaş, Bahar Şahin, Kerem Bursin, Orkun Işıtmak, Doğaç Yıldız ile beraber rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2019 – Zalim İstanbul (Ceren Yılmaz) (TV Dizisi)
2018 – İyi Oyun (Naz)(Beyaz perde Filmi)
2018 – Yol Dostum 2 (Beyaz perde Filmi)
2018 – Servet (Ferah Uzay)(TV Dizisi)
2017 – Yol Dostum (Petroldeki Kasiyer)(Beyaz perde Filmi)
2017 – Kayıtdışı (İnci) (TV Dizisi)
2017 – OHA Diyorum (Beyaz perde Filmi)
2017 – Lise Devriyesi (Işıl) (TV Dizisi)
2016 – Pepee: Birlik Zamanı (Liko -Seslendirme) (Beyaz perde Filmi)
2014 – 2016 – O Yaşam Benim (Toplam 4. Sürem) (Müge) (TV Dizisi)

Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir