Berat Kandili ile ilgili Sözler

Bugün Kutsal Berat kandili , İslam dininde kabul edilen gecelerden bir tanesi olan bu gün Şaban ayının 14. gününü 15. güne bağlayan geceye Berat Gecesi denir. Osmanlı Döneminde 2. Selim döneminde Minarelerde kandil yakılması sebebi ile bu isimle anılmaktadır. Berat isminin Arapça anlamı ise Temize çıkma’dır.

 

Bu güzel gecede sevdiklerinize eşiniz ve dostunuza göndermeniz için birbirinden güzel berat kandili mesajları paylaşacağız. Berat kandiliniz hayırlı olsun. Ramazan ayına girmeye sayılı günler kala kutsal berat kandili vesilesi yardımıyla rabbim sizlere sıhhatli bir halde yaşamayı nasip etsin inşallah.

Siz kıymetli okurlarımızdan ricamız kandil mesajlarını ve sözleri bilhassa okuyup beğendiklerinizi sevdiklerinize göndermenizdir. Bu hususi günlerde algı edilecek oldukca güzel mesajlar ve niyetler vardır. Berat kandili’nde

 

Berat Kandili ile ilgili Sözler

 

Tanrı’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz asla solmasın, yüzünüz aydın olsun, kalbiniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, tanrısal esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra karşılık olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle Berat kandilinizi kutlarım.

Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Hayırlı kandiller..

Biçarelere, dul ve aceze hatunlara bakmak için çalışıp, çabalayan kimsenin; gece sabaha kadar namaz kılan, her gün oruç tutan, meydan-ı gazada cihad eden benzer biçimde Tanrı yanında rütbesi vardır.

Bin damla serpilsin yüreğine, bin tatlı mutluluk dolsun günlerine, binbir hayalin gerçekleri bulsun, her türlü duaların kabul olsun, Berat kandilin kutsal olsun…

Kardeşliğin sürekli olduğu, sevgilerin birleştiği dostlukların asla bitmediği, bir ihtimal durgun, bir ihtimal bitkin, gene de mutlu, gene de şefkatli nice kandillere.

Tanrı’ım! Recep ve Şaban’ı hakkımızda kutsal eyle, bizlere Ramazan’a ulaştır. Berat Kandiliniz kutsal olsun.

Tanrı sana sevdiklerinle birlikte mutlu ve rahat bir halde yaşamayı nasip etsin. Kandiller berekettir, umuttur, gözyaşıdır, yakarıştır, özlemdir. Dualarınız kabul, Berat kandiliniz kutsal olsun…

Berat Kandili Sözler

Bu gece hayırlı bir gece, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun. Berat Kandiliniz kutsal olsun…

Güneşin güzel yüzü, yüreğine dokunsun, kabuslar senden uzakta, melekler baş ucunda dursun. Güneş o şekilde bir geceye doğsun ki, duaların kabul, kandilin kutsal olsun…

Hayırlı Kandiller.Dertlerimiz kum tanesi kadar ufak, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bolca olsun. Bu kutsal geceniz sevapla dolsun. Kandiliniz kutsal olsun…

Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Kandiliniz mübarek olsun.Tanrı’in rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz asla solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabrimiz nur dolsun, makaminiz Firdevs, dualariniz kabul olsun. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Tanrı’ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana benzer biçimde dön bu gece, secdeye varıp Berat Kandili Sözleri huzura erince, şu fakiri de an bu gece. Hayırlı kandiller!

Rabbim sen affedicisin, affetmesini seven ve bilensin. Sen bizleri kutsal Berat kandili hatırına affı mağfiret eyle. Amin!

Etiketler

berat kandili güzel sözler berat kandili mesajları berat kandili mesajları kısa ve öz berat kandili sözler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir