Çağdaş Tahsin Yıldız

Uygar Tahsin Yıldız Biyografisi

Ütopya yarışmacısı

Uygar Tahsin Yıldız, 1984 senesinde Bursa’da dünyaya gelmiştir. 1.81 uzunluğunda olan Uygar Tahsin Yıldız, Bursa’da yaşamakta ve gezgin rehberliği ile sigortacılık yapmaktadır. Bununla beraber iyi bir satış uzmanıdır.

2014 yılının Ekim ayında TV8 ekranlarında yayınlanmaya süregelen Acun Ilıcalı‘nın yeni yarışma programı “Ütopya” adlı yarışmada Uygar Tahsin Yıldız; Altar Gültekin, Ahmet Arda Sezen, Gamze Çetinkaya, İnci Melek Bozkaya, Kurretülayn Matur, İnci Satır, Murat Rışvan, Hasret Sezgin, Semih Öztürk, Serkan Ercan (Ütopya), Tezcan Fenerliler, Tuğçe Aksoylu, Tuncay Kes, Türkan Gözcü ile yarışacak.

10 ay sürecek olan Ütopya yarışmasında 15 yarışmacı boş bir ahırın bulunmuş olduğu tenha bir arazide hayvancılık ve ziraat yaparak ve kişisel bazı eşyaların verileceği bir kulübede yaşamaya çalışacak. 10 ay süresince dünya ile bağlantılarını bir tek bir telefondan sağlayacaklar. Yüzden fazla kamera ile devamlı olarak izlenecek. Naturel yaşam ortamında 15 yarışmacı bir kulübede kendilerine verilen 2 inek ve 25 tavuk, lüzumlu kazma kürek benzer biçimde ve birazcık da tohum ile yaşam savaşı verecekler. Kendi ürünlerini kendileri yetiştirecek. Yarışmada her ay bir yarışmacı elenecek. Naturel yaşam ortamında bir tek elektrik ve suyun, bir de yiyecek pişirmek için gaz verilecek. Yarışmacıların yanında tek bir kameraman dahi olmayacak. Yarışmacıların tek bağlantıları telefon olacak.

Vizyonun en yeni yarışma programı Ütopya‘da alışılagelmiş kuralların hiçbiri olmayacak. Yarışmacılar hep beraber ahır ile iç içe olan bir evde yaşayacak. Yarışmacıların gaz gereksinimleri karşılanacak fakat bu gazı ısınmada kullanmayacaklar. Araziden odun biriktirerek ateş yakıp ısınmaya çalışacaklar. Elektriğin ve suyun da bulunmuş olduğu arazide, yarışmacılar için hususi banyo ve hela bulunmayacak. Yarışmacılar birçok yarışmanın aksine organik yaşamla tamamen iç içe olacaklar.

Televizyonun haricinde isteyenler yarışmayı 24 saat süresince web üstünden takip edebilecek.

Uygar Tahsin Yıldız, 13 Kasım 2014 tarihinde yarışma arkadaşı Semih Öztürk‘e uyguladığı şiddetten dolayı yarışmadan diskalifiye edildi.

TV8‘de gösterilen ve 11 ay devam eden yarışma Ütopya‘nın şampiyonu 20 Eylül 2015 gecesi belli oldu. Semih Öztürk‘ü SMS oylaması sonucunda geçen Tuncay Kes, Ütopya 1.si oldu. Ütopya şampiyonu Tuncay Kes, yarışmada toplanan 880.000 TL ödülün yarısını doğrusu 440.000 TL’sini kazanmıştır.
Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir