Corona Virüs türkiye ilk vaka – Ne Zaman Tespit Edildi

Artık sitemizde neredeyse son gösterilen içeriklerin tamamı Corona virüsü ile ilgili bilgiler içermekte ve ilgili terimlerin yanıtı yer almakta. Peki Corona virüsü ilk olarak ne vakit çıktı ? Aslına bakarsak ilk olarak Çin’de ortaya çıktığını bilmeyen yoktur 23 Aralık 2019 Pazartesi günü 49 Yaşlarında Wuhan eyaletinde balıkçılık icra eden bir bayan ateş , öksürük ve gögüste sıkışma şikayeti ile hastaneye yatmıştır ve sonrasında devam etmiştir.

 

İlk olarak aralık ayının son günlerinde çinde ortaya çıkan ve Tüm dünyayı tesiri altına alan Corona virüsü ile ilgili olarak vatanımızda ise 10 Mart 2020 Salı günü tespit edilmiş olup 10 Martı 11 Mart ayına bağlayan gece 01:00’de Sıhhat Bakanımız Fahrettin Koca tarafınca duyurulmuştur. Hastanın yaşı ve cinsiyeti belirtilmediği için ne yazıkki sizlere daha detaylı data veremiyoruz.

 

Bu yazıyı sizlere hazırlamış olduğumuz tarih olan 26 Mart 2020 Perşembe 03:43 itibari ile açıklanan güncel rakamlar 2433 Kişide Corona Virüsü tespit edilmiş olup 59 Şahıs ise vatanımızda bu virüs sebebi ile yaşamını yitirmiştir.

 

Bizlerde Cepmendili ailesi olarak siz kıymetli okurlarımızdan bilhassa rica ediyoruz lütfen dikkatli olun ve hem kendi sağlığınızı tehlikeye atmayın hemde çevrenizde bulunan öteki insanların. Mümkün mertebe evden çıkmadan yada çıkmak zorunda iseniz lüzumlu kurallara uyarak hareket edebilirsiniz.

Etiketler

corona ilk ne vakit çıktı ilk corona vakası türkiyede türkiyede ilk coronaya kim yakalandı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir