Doç. Dr. Yunus Emre

Doç. Dr. Yunus Emre Biyografisi

24 Haziran seçimleri için CHP’nin İstanbul İkinci Bölge milletvekili talibi oldu. Seçildi.

Doç. Dr. Yunus Emre, 1982 senesinde İzmit’te dünyaya gelmiştir. 2000 senesinde İstanbul Kültür Üniversitesi Internasyonal İlişkiler ve İktisat kısmına okumaya başlayıp 2005 senesinde mezun olmuştur. 2005 ile 2007 yılları aralığında da Boğaziçi Üniversitesi Mustafa Kemal Atatürk Enstitüsü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. 2007 senesinde da gene aynı üniversitede Boğaziçi Üniversitesi Mustafa Kemal Atatürk Enstitüsü’nde Doktorasını tamamladı.

Doç. Dr. Yunus Emre İstanbul Kültür Üniversitesi Internasyonal İlişkiler Kısmı Öğretim Üyesidir. Ek olarak Toplumsal Demokrasi Vakfı (SODEV) Üyesi, Toplumcu Fikir Enstitüsü Kurucu Üyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları Eski Genel Başkandır.

Türkiye’deki siyasal yaşam, tarih yazımı ve karşılaştırmalı politika alanlarında emek harcamaları olan Yunus Emre yazmış olduğu birçok denemenin yanında 2013 senesinde çıkardığı CHP, Toplumsal Demokrasi ve Sol adı kitabı ile yazarlığa adım atmıştır. Siyasal partiler, CHP zamanı ve toplumsal demokrasi üstüne yazdığı makaleler, başta Birikim dergisi olmak suretiyle çeşitli mecralarda yayımlandı.

Doç. Dr. Emre’nin ‘CHP, Toplumsal Demokrasi ve Sol’ adlı kitabı 2013 senesinde İletişim Yayınları tarafınca, 2014 senesinde ‘The Emergence of Social Democracy in Turkey’ başlığıyla IB Tauris tarafınca İngilizce basıldı.

Doç. Dr. Yunus Emre, evlidir ve bir kızı vardır.

Doç. Dr. Yunus Emre, 24 Haziran seçimleri için CHP‘nin İstanbul İkinci Bölge milletvekili talibi oldu. Seçildi.

Kitapları :
2014 – The Emergence of Social Democracy in Turkey
2013 – CHP, Toplumsal Demokrasi ve Sol

Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir