Eba, Doküman Sunucusu Erişim Doğrulaması Yapılamadı Hatası ve Çözümü

Bugün gene sizlere azca ilkin karşılaştığımız bir hata ve çözümü ile ilgili yazı yazmak için karşınızdayım. Bildiğiniz suretiyle geçtiğimiz ay itibari ile Eba üstünden eğitim sistemine geçiş yapılmış oldu ve bugünlerde artık öğretmenler öğrencilere hususi sisteme geçmeye başladılar. Bizde bugün itibari ile Eba Portalı üstünden evladımız için öğretmenin belirlediği dersleri ve emek harcama programını uygulamak suretiyle Eba portalına giriş yaparken aşağıda resmini gördüğünüz hata ile karşılaştık.

 

 

Uzun senelerdir web kullanımı yardımıyla artık bu tip hataların çözümlerinin ne şekilde olacağını bildiğimiz için, benzer problemler ile karşılaşıp çözüm bulamayan ve zaman kaybetmeden çözüme ulaşmak isteyenler için görsel olarak sizlerle paylaşacağım çözümü.

 

İlk olarak bu bağlantıya tıklayıp https://www.eba.gov.tr/ sitesine giriş yapıyoruz aşağıda fotoğraf 2 de gördüğünüz şekilde site adresini yazdığımız kısımın yanında yer edinen bölüme tıklıyoruz.

 

Fotoğraf 2

 

Burada site ayarları kısmında sizlere fotoğraf 3 te paylaştığım kırmızı kutu içindeki bölgelere izin ver diyeceğiz. Sebebi ise Flash yardımıyla çalışmasından dolayı bu izinleri istiyor sistem sonrasında sayfayı yenilemeniz ile beraber bu problem çözülmüş olacaktır. Problem devam ediyorsa tarayıcıyı topyekün kapatıp yine açtığınız takdirde düzelecektir.

 

Resim3

 

Sitemizde yaşadığımız tecrübelerden yola çıkarak denediğimiz içeriklere ağırlık veriyoruz o sebeple sizlerde değişik problemler yaşıyor ve çözüm bulamıyorsanız bizlere iletebilirsiniz. İmkanlarımız dahilinde sizler için bu sorunları inceleyip elde ettiğimiz çözümleri sizlerle paylaşabiliriz.

Etiketler

eba bağlantı problemi niçin olur eba döküman hatası

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir