Ebru Baki

Ebru Kalımlı Biyografisi

Habertürk‘te sunucu ve spiker olarak vazife icra eden Ebru Kalımlı kanalın yeni iktisat müdürü oldu.

Ebru Kalımlı, 13 Aralık 1975 tarihinde İstanbul‘da dünyaya gelmiştir. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun olmuştur. İletişim Fakültesi’nden sonrasında Marmara Üniversitesi İDBF Internasyonal İktisat Kısmı’ne devam etti.

Ebru Kalımlı, Üniversite eğitimine devam ederken Özgürlük Gazetesi Iktisat Servisi’nde yetişim hayata geçirmeye başladı. Liseden itibaren belirli dönemlerde eğitim amacıyla yurt haricinde bulunmuş oldu ve talebe değişiklik programları ile çeşitli burslardan yararlandı.

Özgürlük Gazetesi‘nde stajyerlikten muhabirliğe uzanan 7 senelik bir dönem geçirdi. Bilişimden, iş dünyası ve tüketici haberleri ile ilgili çeşitli ödüller kazanmıştır.

Özgürlük Gazetesi’nden sonrasında tv macerası başladı. CNN TÜRK‘te iktisat haberlerini sunmaya başladı. 2001‘den itibaren 2018 yılına kadar CNN TÜRK‘te iktisat programı hazırlayıp ve editörlük yapmış oldu.

Ebru Kalımlı, CNN TÜRK‘te Parametre ve Ebru ile Pazarlık programlarını sundu. ”Bu mesleğe oldukca saygı duyulan ve başarı göstermiş isimlerle adım attım. Onların yanında yetiştim ve yetişiyorum” diyor.

Yarı dönemli olarak almış olduğu konservatuar eğitimini ise yaşamı süresince her alanda en büyük destek olarak görüyor. Ebru Kalımlı‘ye bakılırsa dünyanın en güzel sporu binicilik; piyano ise onun için bir tutkudur.

2018 yılından beri Habertürk’te sunucu ve spiker olarak vazife icra eden Ebru Kalımlı 2020 yılının Temmuz ayında kanalın yeni iktisat müdürü oldu.
Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir