Ebru Şam

Ebru Şam Biyografisi

2009 senesinde meydana getirilen Miss Turkey güzellik yarışmasında birinci oldu.

Ebru Şam, 18 Ağustos 1990 tarihinde Almanya’nın Solingen şehrinde bir Türk ailenin kızı olarak dünyaya gelmiştir. Anası Akasya Döndü Çelen, babası Özcan Şam’dır. Esra Şam isminde bir kız kardeşi vardır. Babası sigortacı, anası ise ofis yoneticisidir. Çocukluğu Almanya’da geçti. 16 yaşına vardığında babası bir mankenlik ajansına kaydettirmiş.

2009 senesinde bir arkadaşının ısrarı ile Miss Turkey güzellik yarışmasına müracaat etmiş ve elemeleri geçince Almanya’dan İstanbul’a gelmiştir.

2009 senesinde meydana getirilen Miss Turkey güzellik yarışmasına katıldı ve birinci oldu. Türkiye’yi Miss World 2009’da temsil etti. Miss Turkey 2009 ikincisi ise yarışmaya İzmir’den katılan Senem Kuyucuoğlu oldu.

2010 senesinde Oktay Kaynarca’nın başrolde oynadığı “Adanalı” adlı diziye 47nci bölümde Esra Komiser olarak katıldı. Mehmet Akif Alakurt, Selin Demiratar, Serenay Sarıkaya, Eda Özerkan, Zeynep Koltuk, Cemal Hünal, Çağkan Çulha, Ümit Oğuz, Tuğçe Özbudak, Fırat Albayram, Volkan Ünal, Dolunay Soysert benzer biçimde oyuncularla beraber oynamıştır.

Ebru Şam, 2011 senesinde “Doktorlar” dizisinin 4. Sezonunda diziye dahil oldu. Kutsi, İlker İnanoğlu, Leyla Göksun, Melike Güner, Cüneyt Türel, Yağmur Atacan, Selen Seyven, Alpay Kemal Atalan, Gülçin Santırcıoğlu benzer biçimde oyuncularla beraber oynamıştır.

Filmleri ve Dizileri :
2011 – Gecekondu (Kendisi) (Tv Programı)
2011 – Doktorlar 4. Sürem (TV Dizisi)
2010 – Adanalı (2. Sürem (Esra) TV Dizisi)

Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir