Ebru Şancı

Ebru Şancı Biyografisi

Ebru Şancı 31 Ağustos 1983 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İki kardeşi var. Malatyalı bir ailenin kızı. 10 yaşlarındayken babası ölmüş. Liseyi İstanbul Bahçelievler Lisesinde öğrenim görmüştür. 2001 senesinde başladığı Üniversiteyi Londra Regent College’de öğrenim görmüştür. 2006’da New York’a taşındı ve New York Üniversitesinin ‘’Oyunculuk ve Drama’’ Bölümünde okuyarak tamamlamıştır.

17 yaşlarındayken Brezilya’daki 2001 Miss Globe güzellik yarışmasında birinci oldu. Daha sonrasında Türkiye’ye gelip burada mankenliğe başladı.

2001 senesinde Londra’ya taşındı. 2006’da New York’a taşındı. 2010 senesinde ise Türkiye’ye döndü. Londra’dayken 2002’de yaşamını değiştiren insanla şu demek oluyor ki Libya lideri Muammer Kaddafi’nin oğlu Seyfülislam Kaddafi’yle tanıştı ve üç yıl aşk yaşadı. Onun yardımıyla Londra Regent College’de okudu. Ebru Şancı ondan sonra Galatasaray’ın başarı göstermiş kalecisi Fernando Muslera‘yla aşk yaşamaya başladı. Sonrasında Ebru Şancı’nın adı İbrahim Tatlıses‘in oğlu İdo’yla anıldı. Son çıkan haberlerde ise Ebru Şancı’nın adı Alparslan Türkeş‘in milletvekili oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş ile anıldı.

Ebru Şancı, daha ilkin Önder Açıkbaş ve Cihan Haspolatlı‘yla da aşk yaşamıştı.

Fashıon One’da program yapmış oldu. İstanbul ve Türkiye genelinde concierge hizmetleri veren bir şirket kurdu. Halen firmanın yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır.

Ebru Şancı, İngilizce, Fransızca ve Arapça bilmektedir.

2013 senesinde “Yağmurdan Kaçarken” adlı dizide Carlos Martin, Ezgi Asaroğlu, Ayça Erturan, Ali Ersan Duru, Furkan Andıç, Ebru Şancı, Serkan Şenalp, Doğukan Polat ile birlikte rol aldı.

7 Eylül 2015 tarihinde futbolcu Alpaslan Öztürk ile Eskişehir’de düzenlenen mütevazi bir törenle evliliğe ilk adımını attı. Çift, düğünü ise Belçika‘daki bir şatoda yapmış oldu. 14 Ekim 2016 tarihinde Mila ve Ceylin adlarında ikiz kızları oldu. 31 Ağustos 2020 tarihinde Kürşad Fırat adını verdikleri bir oğlu oldu.

Filmleri ve Dizileri :
2014 – Ceza (Arzu) (beyaz perde)
2013 – Yağmurdan Kaçarken (dizi)

Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir