Elma Sirkesi ile Zayıflama Mümkün mü ?

Elma Sirkesi Zayıflatır mı ?

İnsanlık zamanı süresince keşfedildiği günden beridir birçok hastalık ve tedavi için kullanılan elma sirkesi, insanların fazla kilo problemlerinden kurtulmak içinde organik bir ilaç görevi görmektedir. Adını dilimizden düşürmediğimiz elma sirkesi, zayıflamak isteyenlerin en oldukça tercih etmiş olduğu gıda türlerinden biridir. Sıhhat açısından birçok probleme çözüm olması elma sirkesinin ne kadar mühim bir gıda bulunduğunu gösteriyor. Bilhassa sindirim sistemine destek olması, ateşi olanlara ateş düşmesini sağlaması, kan dolaşımının tertipli hale gelmesi ve cildin güzel görünmesine tesir etmesi benzer biçimde birçok yararı var. Elma suyunun işlenmesi ile sirke haline getirilen elma sirkesi, tamamıyla organik bir üründür. Hazır alınması yerine evde kendi sirkenizi yapmanız daha yararlı olacaktır. Zayıflama mevzusunda bu ürünü kullananların aç karnı ile içtiklerinde tok hissine kapıldıkları konusunu açığa çıkarıyor. Böylece şahıs yiyecek yeme ve abur cubur tüketme durumundan vazgeçiyor. Sağlıksız beslenmenin önüne geçerek zayıflamaya de destek oluyor.

 

Asitli Olması Yağı Engelliyor

İnsanların kilo almasında en büyük etkenlerden biri de yağ oluşumudur. Yağın düzensiz şekilde çoğalıp toplanması sonucu aşırı kilo almaya başlayanlar elma sirkesi içerek yağların erimesini engelleyebilir. Aç olarak içilmesi sonucunda metabolizma hızlanıp fazla yağın oluşumunu engeller ve toksinler vücuttan dışarıya atılır. Elma sirkesi, kolayca yapılabilen bir üründür. Hazır alınan ürünlerde çeşitli katkı maddeleri yer almış olduğu için pek önerilmez.

 

Elma Sirkesi Iyi mi Tüketilmelidir ?

Elma sirkesini dozunu devasa yükseklikte tutmadan içmek herhangi bir zarar vermez. Fazla kilolarını var ise elma sirkesini belirli bir doz ile fazla kullanmadan kilo vermek mümkündür. Burada dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bir mevzu var. Tamamen organik bir ürün olarak yapılmış olsa da hekim tavsiyesi olmadan elma sirkesi tüketimi yapılmamalıdır. Bilhassa içinde asit bulunması mide problemi yaşayanlara zarar verebilir. Bu sebeple kesinlikle sıhhat problemi olanların doktorlarına danışmanı mühim bir mevzu olmaktadır.

 

Ballı Elma Sirkesi Tarifi

1 tatlı kaşığı kadar elma sirkesi

1 tatlı kaşığı bal

1 bardak ılık su

 

Tarifin Hazırlanışı

İlk olarak ılık suyun bir kabın içine dökülmesi gerekir. Arkasından bak suyun içine eklenmiş olur ve derhal elma sirkesi de eklenmiş olur. Eklenen balın suyun içinde iyice erimesi beklenir. Karıştırıp balı erittikten sonrasında hazır hale gelir. Sabah kahvaltı yapmadan yirmi dakika kadar ilkin içebilirsiniz. İsterseniz öğlen yemeğinden ilkin de bir bardak kadar tüketebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan günlük 3 bardaktan fazla tüketilmemelidir. Sağlığa zarar verebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir