Evde Bakım maaşı alanlara promosyon var mı ?

Bugün gene yaşadığımız bir vaka ile ilgili olarak yaşanmış olan bir durumu sizlerle paylaşmak suretiyle bu yazıyı yazıyorum. Geçtiğimiz günlerde meydana getirilen izahat üstüne bildiğiniz benzer biçimde (bilmeyenler de olabilir ) ptt şubeleri yoğunluk sebebi ile kapatılıp, yapılacak ödemeleri görevliler evlere götüreceği bilgisi verilmişti. Buraya kadar herşey güzel sıhhat mevzusunda raporlarında belirli bir süre daha (ikinci bir duyuruya kadar) geçerli olacağı belirtilmişti Sıhhat Bakanı tarafınca.

 

Malum zor günler geçiriyor tüm dünya aynı şekilde ülkemizdede bir süredir benzer problemler mevcut, Evde bakım maaşı alanlar naturel olarak promosyon ödemeleri kendilerinede yapılacak mı sorusunu sormaya başladılar. Bu mevzuda bağlı bulundukları Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarının web sitesi üstünden müracaat yapmaları icap ettiğini dile getirdiler. Bu başvuruları yaptıktan sonrasında turkiye.gov.tr giriş yaptıktan sonrasında Toplumsal yardım detayları sorgulama diye arattığı oluşturulan sayfadan bu paranın yatıp yatmadığını denetim edebilirsiniz.

 

Bu mevzuda sizlerde bulunduğunuz ilçenin adını yazarak Örnek veriyorum Seyhan Toplumsal yardımlaşma ve dayanışma derneği yazarsanız gov.tr uzantısına haiz bir site çıkacaktır oradan müracaat yapabilirsiniz. Merak ettiğiniz yada sormak istediğiniz soruları sayfamızın altında yer edinen yorumlar kısmından sorabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir