Facebook Profili İndirme

İnternette yaptığımız bazı mühim şeylerin ya kopyasını yada yedeğini edinmeye itina gösterenlerdenseniz ve feysbuk kullanıyorsanız Feysbuk Profilinizi Bilgisayara İndirme hakkında informasyon vereceğiz.

Feysbuk’ta bu mevzuda aslen bir eksiklik vardı diyebiliriz. Fakat onlar da sonunda bu işin çaresini sunmuş. Hepimiz de sizlere bu yeniliğin iyi mi yapılacağını aktarıyorum. Bir dostum (Nam-ı öteki Zanaatkar) bizzat denemiş ve hususi mesajlardan katılılan etkinliklere kadar herşeyin yedeklenebildiğini deneyerek bizzat onaylamış ve bildirmiş.

Kısaca özetlemek gerekirse artık Feysbuk üstünden paylaştığınız tüm güncelleme, bildiri, fotoğraf ve videoları bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Hemen hemen Türkçe’ye çevrilmemiş olan bu özellik bir tek İngilizce olarak kullanılabiliyor. Yeni özellik yardımıyla Feysbuk üstünden paylaştığınız tüm fotoğraf, video, güncelleme ve mesajları bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Feysbuk üstünden paylaştıklarını saklamak isteyenler yada değişik bir toplumsal ağa paylaştıklarını yayınlamak isteyenler için bir fazlaca yararlı bir uygulama.

Peki Feysbuk Profilinizi Bilgisayara Iyi mi İndireceksiniz ?

Feysbuk profil sayfanızı indirmek için ilk olarak en altta yer edinen “Türkçe” seçeneğini “English (US)” olarak değiştirin. Feysbuk profiliniz tamamen İngilizce olunca, sağ üstte yer edinen “Account” sekmesinden “Account Settings” seçeneğini tıklayın. 9. sırada yer edinen “Download Your Information” seçeneğine tıkladıktan sonrasında, oluşturulan sayfada yer edinen butona basın.

Bu işlemlerin tamamladıktan ortalama olarak 1 saat sonrasında (profilinizin doluluğuna nazaran bu vakit aralığı değişebilir) Feysbuk, e-posta kutunuza profil sayfanızı indirmenizin için lüzumlu bağlantıyı verecek. İndirdiğiniz dosya içinden index.html‘i tıklayarak, Feysbuk’taki profil sayfanıza ulaşabilirsiniz. Ek olarak yer edinen öteki klasörlerde fotoğraflarınız, mesajlarınız, videolarınız yer ediniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir