Farmerama Otlu Arazi

Son zamanlarda benim de duymaya başladığım Farmerama oyununda Otlu Arazi meselesi dikaktimi çekti ..

Bilhassa bu dönemlerde yayınlaşan online bahçivan oyunlarından birazcık ayrılan bir oyun olarak görülüyor Farmerama.

Genel anlamda bu biçim online bahçıvan oyunlarında kısacası çiftçilik stratejisi yaşarsınız. Yarlanız vardır sadece o oyunda hayvan alımı,süs eşyaları alımı,yüncülük,tavukçuluk şeklinde ek olarak bir sekmesi yoktur çoğu zaman.  Farmerama oyununu hemen hemen kontrol etmemekle beraber  “bu oyunda hem tarlamız var hemde tarla içine kuracağımız hayvan kümesleri,hayvan kümeslerinden faydalanacağımız yumurtacılık,yüncülük,boynuzculuk şeklinde yan olarak da ek oyunları vardır” şeklindeki yorumlara dikkat ettim.

Farmerama Otlu arazi meselesine değinmek gerekirse belirli bir seviyeden sonrasında ise 2.bahçe olan otlu araziyi almanın bir nevi ilk seviyeyi geçme yardımıyla olduğu söyleniyor.

Eski düzey sistemine nazaran Düzey 6’nın üstündeki çiftçiler ile yeni düzey sistemine nazaran düzey 17’nin üzerindekilerin çiftlikleri genişletilebilir.

Otlu araziyle ilgili sorulan sorular şu şekilde verilen cevaplar sanırım işinizi görecektir ;

“Otlu arazi, ana bahçenizle aynı işlevi taşır. Tek farkı fazladan (2.) arazi oluşudur ki, bu da size ciddi boyutlarda avantaj sağlar.Her 1 komşu ekleyişinizde, tarlanızı basan otlar sırayla kalkar. Böylece yeni ahırlar, tarlalar ve ağaçlar inşa edebilirsiniz. 12 komşuyu tamamladığınız anda ise bahçeniz tamamen kullanıma açılır.”

Peki Otlu araziye açmak için iyi mi çağrı yapacağız diye düşünüyorsanız ona da şu şekilde yanıt verilmiş ;

“Yanda ok isareti var ona tıklayıp acılan bolumden bos yerlerden bırındeki profıle tıklıyoruz orda e-mail yada kayıtlı bir ciftciyi komsu olarak ekleyebiliyoruz”

Oyunu farmerama .com adresinden oynayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir