Fastboot mode nedir?

Fastboot, en net tabirle, USB yardımıyla bilgisayarı kullanarak Android cihazlara dosya sistemine yazmaya yarayan bir komut şeklindedir. Android işletim sisteminde yer edinen komut protokolü olarak bilinir. Masaüstü bilgisayarlar vasıtasıyla malum DOS komut sistemiyle aynı mantık ile emek verme şekli vardır. Bu mod ile telefon içinde ortaya çıkan bazı problemler, teknik servise gitmeden çözülmesine olanak sağlar. Telefon ve tablet modeli göz önüne alınarak buna gore fastboot moduna giriş yapma şekli değişik olabilmektedir.

Fastboot’a Iyi mi Girilir?

Fastboot mode nedir sorusunun tanımını yaptıktan sonrasında gelelim bu modun iyi mi çalıştığına ve bu moda iyi mi giriş yapıldığı konusunu öğrenmeye. Fastboot moduna giriş yapmak, telefonun model ve markası göz önünde bulundurularak farklılık gösterir. Bu modda çalıştırılması mümkün olan bazı telefonlar ise bunlardır;
Samsung
Sony
Nexus
Huawei
LG
Xiaomi
Bu telefonlar ve başka Android işletim sistemine haiz olan telefonlarda bu modun emek harcaması mümkündür. Bahsi geçen tüm bu telefonlarda fastboot işlemi yapılmadan öncesinde bir mevzuya dikkat etmekte büyük yarar vardır. İşlemden ilkin ilk olarak telefonun kafi düzeyde pil seviyesinin olup olmadığından güvenli olmak gerekir. Bu mevzu göz önüne alınarak kafi seviyede pil var ise işlem halletmeye başlayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir