FM 2011 Football Manager Geliyor

Yeni çıkacak olan Football Manager 2011 serisinin çıkış zamanı 25 Aralık 2010 öncesi olacak şeklinde açıklandı.

Daha ilkin de www.kisacaozeti.com ve guldeste.net sitelerimizde üstünde durduğumuz Football Manager şu demek oluyor ki kısa adıyla FM 2011 oyunu geliyor. Oyun 25 Aralık’tan ilkin çıkmış olacak.

Eski bir Santimetre tutkunu olarak FM oyununun yeni navigasyonuna pek alışamamıştım hatta geçen yıl CM 2010 oynamayı tercih etmiştim fakat sanırım Santimetre 2011 çıkmayacak bu yıl. Santimetre yapımcıları daha iyi bir CM 2012 oyunu için bir yıl ara vermeyi tercih ettiler diye düşünüyorum.

Bu yıl FM 2011 konusunu hem yakından takip edeceğiz hem de www.kisacaozeti.com üstünde ara sıra paylaşacağız. Bilhassa genç kabiliyetler ve oyun ittifakları mevzusunda bu sitede paylaşımlara devam etmek istiyoruz. Bilhassa forum bölümümüzü de açarak ziyaretçilerimizle karşılıklı değerlendirmeler yapabiliriz.

Gelelim FM 2011 oyununa.  Oyunun çıkış tarihinin de yakın bir gelecekte olması oldukca iyi bir avantaj. Biz oyuncular için ise gene her seride olduğu şeklinde birçok özellik eklenmiş durumda.

İlk bilgilere gore oyunda aktarma kriterleri olabildiğince gerçekleştirilmiş. Gerçekçi bir halde aktarma görüşmeleri yapılıp transferler sonuçlandırılacakmış. Esasen 98-99 yılından beri Menajerlik oynayan birisi olarak oyunlarda kimi zaman olmayacak gelişmelerin yaşanması hoşuma gitmezdi. Gerçekçilik hakkaten de oldukca mühim.

Bunun yanı sıra bu yıl FM 2011 oyunundan en fazla beklentim oyunun Türkçe destekli olarak piyasaya sürülmesi. Ümit ederim FM 2011 şu demek oluyor ki Football Manager 2011 Türkçe olarak da oynanabilir. Ayrıyeten Türkçe yamayla falan uğraşmak zorunda kalmayız. Bir öteki arzum da ümit ederim oyun fiyatı tüketiciler için oldukça uygun olur. Uygun fiyatlı piyasaya sürülmesi halinde kopya yada düzmece ürünlere yönelim azalacak, orjinal kullanım artacaktır diye tahmin ediyorum.

Yeni FM 2011 yazılarıyla görüşmek suretiyle.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir