Gamze Aksu

Gamze Aksu Biyografisi

Survivor 2018 All Yıldız” yarışmasına katıldı.

Gamze Aksu, 1988 senesinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Tam adı Firuze Gamze Aksu’dur. 14 yıl jimnastik sporu ile uğraşan Gamze Aksu, 3 yaşlarında iken artistik jimnastik ile tanışmıştır. Ek olarak Kule Atlama sporu yapmıştır. Üniversitede Çağdaş Dans Bölümünde eğitim hayatına devam ederken sakatlanma yaşayınca Opera Kısmına geçiş yaparak eğitimini sürdürmüştür.

İzmir’de Paprika adlı grubu kuran Gamze Aksu bu grupta uzun bir dönem solist olarak şarkılarını seslendirmiştir. İstanbul ve İzmir’de sahil kesimlerinde konserler vermiştir. 2 Yıl Doğan Yaycı İzmir Devlet Tiyatrosunda ve 3 Ay Umut Çırak’dan oyunculuk dersleri almıştır.

2013 senesinde Gülse Birsel, Beyazıt Öztürk, Gupse Özay, Sarp Apak, Hasibe Eren, Altan Erkekli şeklinde oyuncuların yer almış olduğu Yalan Dünya dizisine konuk oyuncu olarak oyunculuk hayatına başlamış ve kliplerde ve reklamlarda rol almıştır.

Gamze Aksu, 2014 senesinde yönetmenliğini Togan Gökbakar’ın yapmış olduğu ve başrolünde Şahan Gökbakar’ın oynadığı “Recep İvedik 4” filmimizde Ebru karakterini canlandırmıştır.

17 Ekim 2016 tarihinden itibaren İstanbul Bebek’teki Catz’de müzisyen olarak sahne aldı. Görkemli Yüzyıl Kösem dizisine konuk oyuncu olarak katıldı.

Survivor 2018 All Yıldız” yarışmasına katıldı.

10 Şubat 2018 tarihinde Acun Ilıcalı’nın Tv8 kanalında başlamış olacak olan “Survivor 2018 All Yıldız” yarışmasında ünlüler kadrosunda Adem Kılıçcı, Damla Can, Hakan Hatipoğlu, Hilmi Cem İntepe, Merve Aydın, Murat Ceylan, Nagihan Karadere, Nihat Doğan, Sahra Işık, Gökyüzü Aydemir, Turabi Çamkıran, Umut Karan olacak.

Survivor 2018 All Yıldız” yarışmasında gönüllüler kadrosunda ise Cumali Akgül, Birsen Bekgöz, Ramazan Kalyoncu, Gizem Kurtulan, Melih Özkaya, Yağmur Banda, Ecem Karaağaç, Nevin Cevap, Anıl Berk Kalımlı, Funda Alkayış, Gamze Aksu, Marcus olacak.

Gamze Aksu, 20 Şubat 1988 tarihinde hekim raporuyla Gamze Aksu‘nun Survivor’a devam edemeyeceği açıklandı ve aynı gün meydana getirilen ilk eleme gecesinde Marcus elenerek adadan ayrıldı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2016 – Görkemli Yüzyıl: Kösem 2. Sürem (Hatice Muazzez Sultan) (TV Dizisi)
2015 – Şeytan-ı Racim 2: İfrit (Aslı) (Beyaz perde Filmi)
2014 – Recep İvedik 4 (Ebru)(Beyaz perde Filmi)
2013 – Yalan Dünya – 68, 69, 70 bölümler (Konuk oyuncu) (TV Dizisi)

Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir