Gamze Çetinkaya

Gamze Çetinkaya Biyografisi

Ütopya yarışmacısı

Gamze Çetinkaya, 1989 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Matematik Kısmı talebesi iken Ütopya yarışmasına katılabilmek için okulu dondurmuştur.

1.77 uzunlukta ve bekar olan Gamze Çetinkaya, fotoğraf çekmekten hoşlanıyor ve her insanla anlaşabileceğini söylüyor.

2014 yılının Ekim ayında TV8 ekranlarında yayınlanmaya başlamış olan Acun Ilıcalı‘nın yeni yarışma programı “Ütopya” adlı yarışmada Gamze Çetinkaya; Altar Gültekin, Uygar Tahsin Yıldız, Ahmet Arda Sezen, İnci Satır, İnci Melek Bozkaya, Kurretülayn Matur, Murat Rışvan, Hasret Sezgin, Semih Öztürk, Serkan Ercan (Ütopya), Tezcan Fenerliler, Tuğçe Aksoylu, Tuncay Kes, Türkan Gözcü ile yarışacak.

10 ay sürecek olan Ütopya yarışmasında 15 yarışmacı boş bir ahırın bulunmuş olduğu tenha bir arazide hayvancılık ve ziraat yaparak ve kişisel bazı eşyaların verileceği bir kulübede yaşamaya çalışacak. 10 ay süresince dünya ile bağlantılarını yalnız bir telefondan sağlayacaklar. Yüzden fazla kamera ile devamlı olarak izlenecek. Naturel yaşam ortamında 15 yarışmacı bir kulübede kendilerine verilen 2 inek ve 25 tavuk, lüzumlu kazma kürek şeklinde ve birazcık da tohum ile yaşam savaşı verecekler. Kendi ürünlerini kendileri yetiştirecek. Yarışmada her ay bir yarışmacı elenecek. Naturel yaşam ortamında yalnız elektrik ve suyun, bir de yiyecek pişirmek için gaz verilecek. Yarışmacıların yanında tek bir kameraman dahi olmayacak. Yarışmacıların tek bağlantıları telefon olacak.

Vizyonun en yeni yarışma programı Ütopya‘da alışılagelmiş kuralların hiçbiri olmayacak. Yarışmacılar hep beraber ahır ile iç içe olan bir evde yaşayacak. Yarışmacıların gaz gereksinimleri karşılanacak fakat bu gazı ısınmada kullanmayacaklar. Araziden odun biriktirerek ateş yakıp ısınmaya çalışacaklar. Elektriğin ve suyun da bulunmuş olduğu arazide, yarışmacılar için hususi banyo ve hela bulunmayacak. Yarışmacılar birçok yarışmanın aksine naturel yaşamla tamamen iç içe olacaklar.

Televizyonun haricinde isteyenler yarışmayı 24 saat süresince web üstünden takip edebilecek.

29 Aralık 2014 tarihinde meydana getirilen oylamada kaybeden Gamze Çetinkaya oldu ve Ütopya macerası son buldu.

TV8‘de gösterilen ve 11 ay devam eden yarışma Ütopya‘nın şampiyonu 20 Eylül 2015 gecesi belli oldu. Semih Öztürk‘ü SMS oylaması sonucunda geçen Tuncay Kes, Ütopya 1.si oldu. Ütopya şampiyonu Tuncay Kes, yarışmada toplanan 880.000 TL ödülün yarısını doğrusu 440.000 TL’sini kazanmıştır.
Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir