Gamze Özçelik

Gamze Özçelik Biyografisi

Arka Sokaklar dizisi ile ünlenen Türk dizi ve tiyatro oyuncusu.

Gamze Özçelik, 26 Şubat 1982 de İstanbul’da hayata merhaba dedi. Annesinin adı Tülin Aybay, babasının adı Talat Özçelik’dir. Meltem Özçelik isminde bir kız kardeşi vardır. Lise eğitimini Maltepe Anadolu Lisesi’nde, lisans eğitimini ise Data Üniversitesi’nde tamamladı.

1999’da katılmış olduğu Elite Model Look yarışmasında 4. oldu. Bu yarışmadan bir yıl sonrasında katılmış olduğu Kanal D güzellik yarışmasında da 2. seçilen Özçelik, yarışmanın arkasından almış olduğu teklifleri değerlendirdi ve oyunculuğa ağırlık verdi. Hayır defileleri haricinde modellik ve mankenlik faaliyetlerinde bulunmadı.

Amaç Sökmen ajansına bağlı olarak çalışan Gamze Özçelik ilk olarak 1998 senesinde, Eyvah Kızım Büyüdü adlı yapımla T.V. dizilerine adım attı, Cinler ve Periler, Tatlı Yaşam, Serseri benzer biçimde T.V. yapımları ile kariyerine devam etti. 2004 senesinde, Hırsız Var adlı ilk beyazperde yapımında oynadı. Bu filmimizde Haluk Bilginer, Mehmet Ali Erbil benzer biçimde deneyimli oyuncularla emek verme fırsatı elde etti.

Gamze Özçelik, 2004 senesinde Kanal D de gösterilen yarışma programı “Popstar Türkiye” adlı yarışmanın sunuculuğunu Haldun Dormen ile birlikte yaparken yarışmanın jürileri Armağan Çağlayan, Ercan Saatçi, Ahmet San, Deniz Seki olmuştur.

2005 senesinde, cep telefonu ile çekilen ve genç oyuncunun hususi görüntülerinin bulunmuş olduğu bir video internette dolaşmaya başladı. Bu durumdan rahatsız olan oyuncu mahkemeye başvurdu ve meydana getirilen incelemede görüntülerin saldırı sonucunda, oyuncunun isteği haricinde çekilmiş olduğu anlaşılınca zanlı Gökhan Demirkol 8 yıl hapse mahkum oldu.

Seni Seviyorum adlı tiyatro oyununda başarıya ulaşmış bir performans gösterdikten sonrasında, 2006 senesinde çekimine başlanan ve halen devam eden Arka Sokaklar adlı polisiye- serüven dizisinde, başrollerden birisini canlandırdı. T.V. için çekilen Buzda Dans adlı program serisinin sunuculuğunu da üstüne alan genç oyuncu, Popstar, Türkstar, Altın Kelebek Ödülleri benzer biçimde pek oldukca T.V. programının sunuculuğunu da üstlendi.

Arka Sokaklar dizisinden ayrılan Gamze Özçelik 2013 yılı Temmuz ayında anlaştığı “Fatih” adlı dizisinde haremdeki bir cariyeyi canlandırdı.

19 Haziran 2008 tarihinde, kendisi benzer biçimde oyuncu olan sevgilisi Uğur Pektaş ile dünya evine girdi. 30 Ocak 2010 tarihinde Murat Han isminde bir dünyaya gelmiştir. 26 Aralık 2011 tarihinde Uğur Pektaş‘tan boşanmıştır.

2013 yılının Nisan ayında Show TV’de gösterilen ‘Ben Burdan Atlarım’ adı yarışmanın ilk hafta sunuculuğunu yaparken jüride Armağan Çağlayan, Cem Görgül ve Yasemin Soysal vazife yapmış oldu. Öteki haftalar sunuculuğu Tuğçe Koçak ve Chloe Loughnan üstlenmiştir. Yarışmacılar ise Semih Yuvakuran, Asena Onur Çakmak, Bayhan Gürhan, Gökhan Taşkın, Atilla Taş, Leyla Bilginel, Neslihan Önder, Nur Gümüşdoğrayan, Önder Bekensir, Gökyüzü Çelebi, Günay Musayeva, Semiha Yankı, Serkan Tanırgan, Şener Üşümezsoy, Timur Kunt, Tony Hill, Tuğba Özay, Verda Penso olmuştur. Birinciliği Önder Bekensir almıştır.

31 Aralık 2014 tarihinde Jürileri Gökhan Özoğuz, Ebru Gündeş, Hadise, Mazhar Alanson ve Özkan Uğur olan O Ses Yılbaşı Hususi kısmına katıldı. Gamze Özçelik Ebru Gündeş‘in takımına girerken, meşhur olan fakat hiçbirinin mesleği şarkıcılık olmayan 16 şahıs içinde Selin Şekerci, Atalay Demirci, Arda Turan, Mete Horozoğlu, Murat Yıldırım, Sarp Apak, Derya ŞensoyFerhan Şensoy, Tuba Ünsal, İbrahim Büyükak, Buğra Gülsoy, Gupse Özay, İvana Sert, Saba Tümer, Ersin Korkut, Şafak Sezer ile yarıştı.

Rol Almış olduğu Tiyatro Oyunları:
2006 – Seni Seviyorum

Rol Almış olduğu Filmler :
1998 – Eyvah Kızım Büyüdü (dizi)
2001 – Cinler ve Periler (dizi)
2001 – Tatlı Yaşam (dizi)
2003 – Serseri (dizi)
2004 – Hırsız Var!
2005 – Düşler ve Gerçekler (dizi)

2005 – Savcının Karısı (dizi)
2006-2009,2011 – 2014 – Arka Sokaklar (Zeynep)(dizi)
2011 – Canan (dizi)
2013 – Bu şekilde Bitmesin (dizi)
2013 – Fatih (Çiçek Hatun) (dizi)

Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir