Girişimci Olmak İsteyenlere Tavsiyeler

Girişimci olmanın belirli şartları yada özellikleri var mıdır ? İsterseniz yazımızı birlikte okuyalım ve girişimci olmanın şartlarını , özelliklerini, zorluklarını ve avantajlarını öğrenelim.

Risk alarak, vakit ve emek harcayarak değişik değerde mal, hizmet, düşünce, proje v.s. ortaya koyma süreci olarak tanımlanabilecek olan Girişimcilik, hem de ortaya çıkabilecek başarısızları da üstlenme sürecidir.

Yaptığımız tanımdan da kısmen anlayabileceğimiz şeklinde girişimci olmanın bazı şartları vardır.

Bunlardan bazılarını bu yazıyla ifade etmeye çalışalım.

Girişimci olan bir şahıs başarısız olma riskini üstlenebilen ve başarısızlık durumunda bunu kabullenebilen kişidir. İleri görüşlü olmak şu demek oluyor ki vizyon sahipliliği bu kapsama girer. Kesin olan ve kendine güvenen insanoğlu risk alabilirler.

Girişimci şahıs evvelinde inisiyatif alan kişidir. Üretebilmek girişimcilik için önemlidir. Girişimci belirli bir gereksinimi karşılama amacı güder. Sabır da girişimcide olması ihtiyaç duyulan bir özelliktir.

Girişimci, ortaya değişik şeyler koyabilendir. Kısaca girişimcilik demek yenilik anlamına gelir. Yeni fikirler geliştirme ve yeni bakış açıları ortaya koyabilme girişimciliğin göstegesidir.

Yukarıda yazdığımız noktalardan başka da girişimcilik göstergesi unsurlar bulunabilir. Bu tarz şeyleri sizin yorumlarınıza bırakıyoruz. Sitemiz üstünde de yorumlar yapabilirsiniz.

 www.guldeste.net üstünden alıntıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir