Gökhan Yıkılkan-Adım Bayram Bayram

Gökhan Yıkılkan bu sefer Trt’de “Adım Bayram Bayram” projesi ile karşımızda..

Asla unutmuyorum Gökhan Yıkılkan adı hemen hemen bilinmiyorken “Bi Zahmet” programının başlamasıyla beraber derhal mevzuyla ilgili bir yazıyı www.kisacaozeti.com üstünde yayınlamıştık.

O günlerde yazdığımız mevzuya çok çok fazla ziyaretçi geliyordu. Bi Zahmet Programı bir fazlaca seyrediliyordu diye tahmin ediyorum.

Gökhan Yıkılkan’ı sonrasında Kanalizasyon filmimizde görmüştük.

Gökhan Yıkılkan şimdi ise Trt’de “Adım Bayram Bayram” projesi ile bir kez daha karşımızda.

İlk kısmı geçtiğimiz günlerde  TRT1’de gösterilen ‘Adım, Bayram Bayram’ sıcak bir aile komedisi. Yapımcılığını Dada Film’in üstlendiği dizide Gökhan Yıkılkan, Enise Ütük, Zihni Göktay, Belgin Erdoğan, Cem Kılıç ve Hakan Alim içeriyor.

Başrol oyuncuları Gökhan Yıkılkan ile Enise Ütük..

Dizinin sloganlarından birisi şöyleki ; “Selamın Aleyküm, Aleyküm Slm! Adım, Bayram Bayram”

Mevzusu ise web sitesinde şöyleki belirtilmiş ; “

Adım Bayram Bayram, sıcak, içten, gülünç, kimi vakit duygusal, sürükleyici hikayeleriyle kısa zamanda tiryakisi olacağınız bir sit-com dizisidir. Size hem gülmeyi hem de üstünde düşüneceğiniz durumları göstermeye çalışacağız. Adım Bayram Bayram, orijinal, bizlerden bir hikayedir. Bayram içimizden bir karakterdir.

Bayram ve ailesi, iki bloktan oluşan bir sitenin tam ortasında bahçeli bir evde yaşamaktadır. Site sakinleri binalara girebilmek için onların bahçesinden geçmek zorundadır. Siteyi meydana getiren müteahhit Cemal, Bayram ailesinin evini alıp, sitenin toplumsal alanlarını ve otoparkını yapmak derdindedir. Bu yüzden Bayram’a devamlı tekliflerde bulunur fakat Bayram nuh der peygamber demez.

Bayram telefonla ürün pazarlayan bir şirkette de süpervizör olarak işe adım atar. Şirkete girer girmez keskin zekasıyla derhal öne çıkar. Şirkette süpervizör olarak çalışan, kültürel olarak ondan fazlaca değişik olan Ceyda’ya sevgi duymaya başlar. Fakat şirkette bir rakibi vardır; patronun kayınbiraderi öteki süpervizör Vehbi… Kısa zamanda Vehbi ve Bayram düşman olacak ve amansız bir mücadeleye gireceklerdir.

Adım Bayram Bayram, unuttuğumuz bazı değerleri, hepimizin karşı çıkmış olduğu haksızlıkları, hergün yaşadığımız gündelik olayların değişik bakış açılarını, gündemde yer edinen mevzuları, aile arası ilişkileri, dönem farklılıklarını, dostlukları, dayanışmayı, derslik çatışmasını, umutsuz aşkları, geleceğe yönelik umutları bulabileceğiniz ve izlemekten keyif alacağınız bir proje olacaktır. ‘Gülerken düşündüren’ bir düsturla, seviyesiz bir komediden kaçınarak, seyircinin seveceği bir proje meydana getirmeye çaba edeceğiz.

Projemiz, kısa zamanda ekranlarda kendisine kaliteli bir platform oluşturacak ve seyircinin vazgeçemeyeceği bir güldürü dizisi olacaktır. Adım Bayram Bayram, seyircinin gönlünde taht oluşturmak ve senelerce konuşulacak bir klasik olma derdindedir.”

Ne diyelim. Bakalım “Adım Bayram Bayram” dizisine halkımız iyi mi bir tepki verecek ?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir