Günaydın Cuma Mesajları Kısa ve Uzun

Merhabalar Sizlere güzel bir çarşamba sabahından yazıyorum Ramazan ayına sayılı günler kala bilhassa cuma günleri sevdiklerimize , sabahları cuma için iyi sabahlar mesajları göndermek isterseniz diye sizler için cuma iyi sabahlar sözleri hazırladık. Bu sözleri internetten derleyip sizler için listeledik. Umuyorum ki mesajlar hoşunuza gidecektir.  2020 Yılına Güncel Iyi sabahlar Mesajları sizler için Cuma günü’de paylaşın diye hususi olarak derlendi.

Ey Rabbim, bizlere Cennetin kokusunu duyur ve onun nimetlerinden nasiplendir. Bizlere ateşin kokusunu duyurma. Amin, hayırlı cumalar dilerim.
Ilkin yollar uzanır hakka yürümek için; tomurcuklar, güller açar onu görmek için, yakarma eden biri var senin için… Sen de yakarma et Tanrı için… Cumanız kutsal olsun.

O şekilde bir yakarma et ki günahın tövbenin büyüklüğünden ağlasın. Şeytandan yaradana sığınki nefsin seni değil; sen nefsini yakasın. Hayırlı Cumalar..

Cumanız kutsal olsun. Gününüz maddi ve içsel anlamda aydınlık, gönlünüz hoş olsun. Sizi kedere, üzüntüye sevk edecek ne kadar olumsuzluklar var ise sizden her daim uzak olsun. Tanrı sonumuzu hayretsin. Kurtuluşa erenlerden eylesin.

Sağanak sağanak rahmet yağsın yuvanıza, her gün Resülullah girsin rüyanıza, melekler amin desin dualarınıza! Dualarda buluşmak dileğiyle, hayırlı Cumalar.

Ey Rabbim, bizlere Cennetin kokusunu duyur ve onun nimetlerinden nasiplendir. Bizlere ateşin kokusunu duyurma. Amin, hayırlı cumalar dilerim.

Kutsal Cuma günü yapılacak ibadetlere, öteki günlerde yapılanların, minimum iki katı verilmektedir. Buna karşılık ise ,Cuma günü meydana getirilen günahlar da iki kat yazılmaktadır. Cuma gününü en hayırlısı ile geçirmek dileğiyle cumanız kutsal olsun.

lrmak vadiden, sevda denizden, yakarma yürekten kopar gelir. Yüreğimdeki duaya ortak ettim seni. Sende dualarından yoksun etme beni. Kardeşin hası refah verir, muhabbeti yaşam verir, yüzündeki tebessüm cemali Resul’den gelir. Rabbim ömrüne yaşam, gönlüne refah versin. Hayırlı cumalar

Bilesiniz ki, kalpler sadece Tanrı’ı anmakla mutmain olur. (Ra’d Suresi, 28)Hayırlı Cumalar

Umutsuz kapılar vardır açılmaz, Rabbimin kapısı büyüktür, kapanmaz. Sen umudunu yitirme Rabbim kulunu bırakmaz. Hayırlı Cumalar.
Günaydınlar, hayırlı cumalar. Ettiğiniz her yakarma derdinize ilaç, sağlığınıza şifa, gözünüze nur, gönlünüze refah, ailenize ve sevdiklerinize refah getirsin. Hayırlı cumalar dilerim.

Ne yaprağınız kurusun ne gülünüz solsun her tuttuğunuz altın olsun avuçlarınız semada dudaklarınız duada olsun her an ve her günkü dualarınız kabul olsun cumanız kutsal olsun!

ALLAH’ım! Bizleri rahmetinin o engin lütfuyla bağışla, bizlere acıma et. Bizlere hidayet ver ve sırat-ı müstakimden ayırma. Hayırlı Cumalar.

Cumamız kutsal dualarımız ve tövbelerimiz kabul olsun. Selamların en güzeli siz değerli ziyaretçilerimizin üstüne olsun. Tanrı Cumanızı kabul ve kutsal eylesin…

Ey Rabbimiz! Bu gün edeceğimiz dualarımızı kabul et ve bizi Makam-ı Mahmud”a komşu olmaya mazhar olanlardan eyle. Hayırlı Cumalar.

Tanrı’tan bir yakarma şeklinde Peygamber’den bir armağan şeklinde sevabınız bolca olsun! Hayırlı Cumalar…
Tanrı’ım, habibin Muhammed Mustafa’ya, ailesine ve dostlarına rahmet eyle ve onların katındaki hürmeti için dualarımıza icabet et. Amin, cumamız kutsal olsun.

Tanrı’ım dilimizden ve gönlümüzden adını tamamlanmamış etme Bizlere senin sevdiklerinin içinde olmayı ve cemalini görebilmeyi nasip et. Hayırlı Cumalar…

Selatü selaya yolladım Mevlaya, sen cümlemizin muradini ver gelecek Cuma’ya.

Mevlana diyor ki; Yakarış edecek güzel bir gönlün yoksa, güzel yürekli insanlardan yakarma iste. Ömrüne yaşam katılsın, Gönlüne meltem saçılsın. Bu kutsal günde melekler dört yanını sarsın…Derdine derman, gönlüne inanç dolsun..! Hayırlı Cumalar.

Yüreğinize mutluluk, coşku, umut , sevgi, refah olması, Dualarınızın kabul olması dileğiyle, hayırlı sabahlar ve hayırlı cumalar olsun.

Ay doğmuyorsa yüzüne, güneş vurmuyorsa pencerene, kabahati ne güneşte ne de ay da ara! Gözlerindeki perdeyi arala! Hayırlı Cumalar Yakarış İle…””Muhakkak ki Tanrı, adaleti, iyiliği, akrabaya yardım etmeyi emreder, çirkin işleri, fenalık ve azgınlığı da yasaklar. O, düşünüp tutasınız diye size nasihat veriyor.(Nahl/90). Hayırlı Cumalar…

Demişler ki; “Malı mülkü değil, kaşı gözü değil, hırkası heybesi de değil, merhameti’dir bir insanı güzelleştiren…” Hayırlı Cumalar

Tanrı’ın selâmı, rahmeti Ve bereketi üzerinize olsun. Hayırlı Cumalar…Hayırlı Sabahlar…

Allahım derdi fazlaca bu yalan dünyanın isyan edenlerden, öncesiz sonsuz bu dünyaya dalıp Seni bilmezlerden aldanıp dünya süsüne yoldan sapanlardan Toprağın altına girdiğimiz süre hesap veremeyenlerden Rabbin kim diye sorulduğunda dili tutulan kullarından eyleme bizi #Hayırlı_Cumalar

Tanrı size yardım ederse, sizi yenecek yoktur. Eğer sizi yardımsız bırakırsa, artık ondan sonrasında size kim yardım edebilir? Müminler sadece Tanrı’a güvenip dayansınlar. Ali İmran/160 Hayırlı cumalar

“Bugün; sevgi olun, itimat olun, refah olun, mutluluk olun. Hem yanınızda hem de kalbinizde olan, tüm sevdiklerinizle keyifli güzel bigün olsun…”

Umutsuz kapılar vardır açılmaz, Rabbimin kapısı büyüktür, kapanmaz. Sen umudunu yitirme Rabbim kulunu bırakmaz. Hayırlı Cumalar.

Tanrı”ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberin (sav) şefaatı üzerinize olsun. Hayırlı Cumalar.

Etiketler

cuma mesajları iyi sabahlar iyi sabahlar cuma mesajları 2020

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir