Güneş yanığı nasıl geçer ? Neler İyi Gelir ?

Mayıs ayının ortalarına geldiğimiz bugünlerde Türkiye’de hava sıcaklığı iyice artmaya başladı ve uzmanların paylaşmış olduğu bilgilere gore Devletimizde Afrika sıcağı geleceği ve sıcaklığın dahada artacağı bilgisi geldi. Naturel olarak yaz aylarına girdiğimiz bu zamanda bir oldukca şahıs güneş ışınlarına maruz kalıp güneş yanığı oluşabilir.

 

Güneş ışınlarına yazları fazla maruz kalmamaya dikkat edin.

Güneş Yanığı Iyi mi Geçer ?

Bilhassa yazları maruz kaldığımız güneş ışınlarının bedenimize verdiği birçok zararı dokunan durum vardır. Son zamanlarda artan ısı değerleri ile birlikte güneş ışınlarının tesiri de bir fazlaca artmaya başladı. Durum bu şekilde olunca güneş ışınlarından korunmak için bazı önlemler almak gerekir. Bu mevzuda insanların merak etmiş olduğu en mühim mevzu ise asla kuşkusuz güneş yanığına ne iyi gelir sorusunun cevabıdır. Aslen bu mevzuda tedbir almak basittir. Yapılması ihtiyaç duyulan birkaç işlem vardır. Bu mevzuda sizler için güneş ışınlarından korunmanın en kolay şekillerini yazı haline getirdik. Sizde bu tarz şeyleri uygulayarak güneş ışınlarının verdiği zararları ortadan kaldırabilirsiniz.

 

Salatalık

Güneş ışınlarına maruz kaldıysanız evde naturel olarak kendinize tedavi yapmanız mümkün. Salatalık ile evde kolayca güneş yanıklarına müdahale edebilirsiniz. Salatalığı rendeleyip küçük parçalar haline getirip yanık olan bölgelere sürebilir ve kısa sürede yanıklarda oluşan zararı dokunan durumlardan kurtulabilirsiniz. Bilinmiş olduğu benzer biçimde salatalık içinde yer edinen vitaminler güneş yanıklarına iyi gelir. Yanık bölgelere günde minimum 2 3 kere uygulama halinde yapmış olursanız tesirini görmeniz mümkündür.

 

Zeytinyağı

Gene yanıklar üstünde tesirini son aşama fazla gösteren zeytinyağı ile güneş yanıklarından kurtulmak mümkündür. Ek olarak zeytinyağı yanıklar üstünde tesiri en fazla olan ve en oldukca kullanımı olan ürün olarak bilinir. Derideki kuruluk durumunu ortadan kaldırır ve yumuşak kalmasını sağlar. Ek olarak yanık bölgede bulunan ağrıyı da alır.

 

Yoğurt

Yoğurt birçok yönden faydası olan bir üründür. Deride yer edinen ölü hücreleri temizler ve acıyı dindirir. Üstelik yanık bölgedeki ferahlığı çoğaltır ve ısı kıymetini düşürür. Bir miktar yoğurdu yanık bölgeye bırakır iseniz tesirini kısa sürede görmenize olanak verecektir.

 

Elma Sirkesi

Elma sirkesi vücuda her yönden katkı elde eden bir üründür. Yararları saymakla bitmeyen bu mucize sirke ile yanıklarda tedavi şansı vermek son aşama doğru bir karardır. Fakat burada mühim olan mevzu naturel elma sirkesi kullanmaktır. Kendi imkanlarınız ile yaptığınız sirke ile en pozitif yönde neticeleri alabilirsiniz. Günlük 2 3 kere yanık bölgeye uygulama yapmış olursanız tesirini görme olanağına sahipsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir