Hakan Akkaya

Hakan Akkaya Biyografisi

Hakan Akkaya, 31 temmuz 1982 tarihinde Ordu’da dünyaya gelmiştir. İlk orta ve lise öğrenimini de Ordu’da tamamladıktan sonrasında Üniversite için Ankara’ya gitmiştir. Babası Ordu’da gezim ve İnşaat işleriyle meşguldü. 21 yaşlarında babasını yitirdi. Bir kız kardeşi var.

Üniversiteye, Ankara Bilkent Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde başladı, fakat bitirmeden ikinci yıl modacı olmak için ayrıldı.

19 yaşlarında İstanbul’a taşındı. İstasyon Sanat Merkezi, Moda Tasarımı Bölümünde Moda Eğitimi aldı.

İlk kez 21 yaşlarında iken adam, hanım koleksiyonlarını hazırladı. İlk işi Batik Örme’deydi, arkasından 2008 – 2009 yılları arası ALTINYILDIZ / FABRİKA’da, 2005’ten 2008’e SARAR’da, 2002 – 2005 yılları arası ise BOYNER’de Tasarım Departmanı Yöneticiliği yapmış oldu. 1999 – 2002 yılları aralığında ise BATİK’te – Genel Müdür Asistanı ve Tasarım görevlerinde bulunmuş oldu.

2005 senesinde Nişantaşı’nda açmış olduğu home ofis ve “Hang by Hakan Akkaya” isminde bir markası var. Hakan Akkaya, işadamları, iş bayanları, meşhur oyuncular hatta Dubai şeyhlerinin vazgeçemediği bir modacı oldu.

Oldukca varlıklı bir ailenin evladı olan Hakan Akkaya moda hayatına aslına bakarsak oldukca ufak yaşlarda girmiş. Bilenler bilir, 1987 senesinde Yürekli ve Güzel adlı yabancı bir takım yayınlanıyordu televizyonda. Hakan Akkaya’nın babaannesi diziyi asla kaçırmadan takip edermiş. Dizi moda dünyasında geçtiğinden ilk moda aşkı o yıllarda başlamış. Kendisini dizide ki patronlardan Ridge Forrester yerine koyarmış.

Show TV ekranlarında gösterilen “Bugün Ne Giysem” adlı yarışma proğramında Sırp Asıllı eski manken İvana Sert ve gene tasarımcı,modacı olan Uğurkan Erez‘le beraber jüri üyeliği yapmıştır.

23 Mart 2015 tarihinde Show TV’de süregelen, sunuculuğunu Özge Ulusoy’un yapmış olduğu “Bugün Yıldız Benim” adlı yarışmada sesine, stiline, tarzına güvenen ev hanımları yarışacak, jüri koltuğunda Mert Ekren, modacı Hakan Akkaya ve türkücü Songül Karlı olacak.

2016 yılının başlangıcında başlamış olacak olan 5.sürem İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasında jüri koltuğunda Hakan Akkaya da oturacak.

Nur Yerlitaş ve Kemal Doğulu’nun olmadığı bu yeni sezonda İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasında gene sunuculuğu Öykü Serter yaparken, jüride Neslihan Yargıcı, İvana Sert, Hakan Akkaya ve Uğurkan Erez olacak.
Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir