Hakan Aygün

Hakan Aygün Biyografisi

Hakan Aygün, 29 Ekim 1962 tarihinde Giresun’da dünyaya gelmiştir. Anası Safiye Aygün idi.

1986 senesinde Cumhuriyet Gazetesi, Ankara Bürosunda gazeteciliğe başladı. Eğitimden, sağlığa ve parlamento muhabirliğine kadar pek fazlaca alanda vazife yapmış oldu. 1991 senesinde Cumhuriyet Gazetesi’nden ayrıldı. O dönemde liberal çizgiyi benimseyen Güncel Dergisi’nin Ankara Temsilciğini üstlendi. Hususi TV’lerin kurulmasıyla Türkiye’nin ilk hususi televizyoncuları arasına katıldı.

Hakan Aygün, Show TV Ankara Temsilciliği, Milliyet Gazetesi Haber Müdürlüğü (İstanbul), görevlerinde bulunduktan sonrasında Yıldız TV’de yapmış olduğu, 1996-1998 yılları aralığında hazırlayıp sunmuş olduğu Gece Hattı programıyla reyting rekorları kırarak, Türkiye’nin meşhur ekran yüzleri arasına girdi. Yıldız Tv’den ayrıldıktan sonrasında 1 yıla yakın süre ATV’de Kahvaltı Haberleri kuşağını hazırlayıp sundu. Arkasından devrin popüler kanallarından Kanal 6′nın ana haber anchormanliğini üstlendi.

Sonrasında çalmış olduğu Flash TV şeklinde kanalların ana haber bültenlerini yönetip sundu. Merhum gazeteci Ufuk Güldemir’le birlikte Habertürk Televizyonu’nu kurdu. Türkiye’nin ilk web haber sitesi “haberturk.com” projesinin de isim ve düşünce babasıdır.

Ortağı Ufuk Güldemir’in ölümünden sonrasında Habertürk grubundaki hisselerini Güldemir’in mirasçılarıyla beraber Ciner grubuna sattı. Arkasından Takvim Gazetesi’nde köşe yazarlığına başladı. Sonrasında da “Habertürk”, “Yarın”, “Evet” ve “Bugün” Gazetelerinde sürdürdü.

Hakan Aygün 2011 senesinde köktencilik bir karar alarak konvansiyonel medyada artık ekrana çıkmama ve köşe yazmama sonucu aldı.

“Genel Gösterim Yönetmenliğini üstlendim” söylediği Halk TV’yi tek kuruş para almadan gönüllü olarak yönetiyor. 2016 yılının kasım ayında Halk TV’deki Genel Gösterim Yönetmenliği görevinden ayrıldı.

Hakan Aygün, toplumsal medyadan yapmış olduğu bir paylaşım sebebiyle ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik yada aşağılama’ ve ‘Hakaret’ suçlamasıyla Muğla‘nın Bodrum ilçesinde 3 Nisan 2020 tarihinde gözaltına alındı. Aygün, emniyetteki işlemlerinin peşinden tutuklanması istemiyle sevk edilmiş olduğu adliyede tutuklandı.

Rol almış olduğu film ve diziler :
1999 – Asansör (Beyazperde Filmi)
2012 – İnce Yürek (Dizi)

Kitapları :
2016 – Halk Evladı CHP İçin Ortak Dil Arayışı (Asikitap)
2015 – Çöküş (Halk Kitabevi)
2004 – Açıklıyorum: Kral Çıplak ( TURUNCU MEDYA YAYINCILIK)
1992 – Şeriatın Ayak Sesleri (Ekin Kitabevi )

Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir