Hakan Bayrakçı

Hakan Bayrakçı Biyografisi

SONAR araştırma şirketinin başkanıdır.

Hakan Bayrakçı, 1960 senesinde İstanbul’da Mesut ve Seniha Bayrakçı çiftinin oğlu olarak dünyaya gelmiştir. Baba tarafı Erzurum, anne tarafı İstanbulludur. Sırmahan Başbuğoğlu ve Mehmet Bayrakçı adlarında kardeşleri vardır. Saint Benoit ve Saint Michel Fransız kolejlerinde orta ve lise öğrenimini görmüş oldu. İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümünden mezun oldu.

1982 – 1984 yılları aralığında, ”Çadırlar”, ”Ortaçağ ve Türkler” ve ” Kırmızı Fırtına” adlı kitapları yazdı.

1988 senesinde SONAR araştırma şirketini kurdu. Süleyman Demirel ve Bülent Ecevit şeklinde mühim liderlerin ustalaşmış olarak danışmanlığını yapmış oldu. Bundan başka, 140 Belediye Başkanı, 40 Bakan, 14 Parti Genel Başkanı ve 7 Başbakana’a da ustalaşmış olarak benzer danışmanlık hizmeti verdi.

TRT1’de, 2003 ve 2006 yılları aralığında tarih programı sunan Hakan Bayrakçı, çeşitli tv programlarında konuk yorumcu olarak da katıldı.

Hakan Bayrakçı, Fransızca ve İngilizce bilmektedir. Ustalaşmış meslek hayatından kalan boş vakitlerinde hobi olarak, fazlaca sesli müzik besteleri ve fotoğraf yapmaktadır. Hobileri içinde, sanat zamanı, futbol, piyano çalmak, klasik türk ve batı müziği dinlemek, felsefe ve sosyoloji bulunmaktadır.

Hakan Bayrakçı’nın Mesut Bleda Bayrakçı isminde bir oğlu vardır.

İstanbul’da yaşayan Hakan Bayrakçı çeşitli dernek ve vakıflarda da yöneticilik yapmaktadır.

Kitapları :
Çadırlar
Ortaçağ ve Türkler
Kırmızı Fırtına
2013 – Bozkırın Oğlu Cengiz Han

Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir