Hakan Bulut

Hakan Bulut Biyografisi

Butik Ali, “Bana her şeyi de fakat …” sözüyle ünlüdür.

Hakan Bulut, 9 Ocak 1982 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 2001 senesinde tiyatroculuğa Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde başladı. Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümünden mezun oldu.

Tiyatrocu Tuncay Özinel’in yanında asistanı olarak vazife yapmış oldu, Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nda oyunculuk yapmış oldu.

2009 senesinde yapımcı, senarist ve yönetmen koltuğunda Levent Semerci’nin olduğu “Nefes: Vatan Sağolsun” adlı Mete Horozoğlu’nun başrolde olduğu filmimizde İlker Kızmaz ile beraber rol aldı.

2012 senesinde süregelen Birol Itimat’in dizisi “Seksenler” dizisinde Butik Ali karakteri ile rol alırken Rasim Öztekin, Hasret Türkad, Şoray Uzun, Serhat Kılıç, Yasemin Çonka, Ayşe Tolga, İlker Ayrık, Ceyhun Fersoy, Suzan Kardeş, Necmi Yapıcı, Berat Yenilmez, Begüm Öner, Atilla Arcan ile beraber rol aldı.

2014 senesinde Senaristi ve yapımcısı Birol Itimat ve yönetmeni Müfit Can Saçıntı olan “Mandıra Filozofu” adlı filmimizde Müfit Can Saçıntı ve Rasim Öztekin, Ayda Aksel, Gülnihal Demir, Kemal Kuruçay, Ahu Sungur, Begüm Öner ile birlikte rol aldı.

2015 senesinde yönetmenliğini İlker Ayrık’ın yapmış olduğu “Yapışık Kardeşler” beyazperde filmimizde İlker Ayrık, Hakan Bulut, Suzan Kardeş, Suat Sungur, Erdal Tosun, Ayberk Atilla, Fırat Tanış ve İvana Sert ile birlikte oynadı.

Rol Almış olduğu Tiyatro Oyunları :
2011 – Azca Sonraaa – Ali Poyrazoğlu
2012 – Beni Tekrardan Sev – Alphonso Paso – Ali Poyrazoğlu
2013 – Büyülü Hediyeler – Çocuk Oyunu – İstanbul Devlet Tiyatrosu Cevahir Sahneleri

Filmleri ve Dizileri :
2015 – Yapışık Kardeşler (Halim) (Beyazperde Filmi)
2014 – Mandıra Filozofu (Halil Ibrahim) (Beyazperde Filmi)
2012 – 2014 – Seksenler (Butik Ali) (TV Dizisi)
2009 – Nefes: Vatan Sağolsun (Hakan) (Beyazperde Filmi)

Kamera Ekibi (1)
2014 – Dostum Hoşgeldin (Kameraman)(Tv Programı)

Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir