Hastaneye Gitmek Yasak mı ? Fırına ve Eczaneye Gitmek

Evet bu hafta 2. kere hafta sonu 2 gün sokağa çıkma yasağı deklare edildi bu sefer geçen haftaya nazaran evvelde haber verilmesi sebebi ile geçen hafta cuma gününe nazaran bilhassa bugün gündüz aşırı bir yoğunluk söz mevzusuydu.

 

Hastaneye Gitmek Yasak mı ?

Bu suali bilhassa acil durumlar için gitmesi ihtiyaç duyulan kişilerin sorduğunu düşünerek bilhassa 112 yada e devlet üstünden izin belgesi alanların gidebildiğini belirtebiliriz. Bilhassa belirtmekte yarar var acil bir durumunuz yada herhangi bir hastalık ile ilgili ilgili desteğe ihtiyacınız var ise 112 acil yardımı arayıp lüzumlu yardımı alabilirsiniz. Aksi durumda hastaneye gitmek yasak.

 

Bahçeye Çıkmak Yasak mı ?

Bu suali 10 yaşındaki kızımda sordu bana , eğer müstakil bir eviniz var ise aslına bakarsanız bahçenize çıkmanızda herhangi bir sakınca yok hususi mülkünüz olduğundan. Apartman yada benzeri kalabalık bir sitede oturuyorsanız ilk olarak site bahçesi vb. çıkmanız hem sizin hemde apartman ve site sakinlerinin sağlığı için tehlikeli olabileceği suretiyle yapmanız ihtiyaç duyulan toplumsal mesafe kurallarına uygun bir halde maske takıp inmek olacaktır. Doğal olarak oldukca mecburi değilse evinizde kalmanız hem sizin hemde çevrenizdeki insanların sağlığı için önemlidir.

 

Fırına Gitmek Yasak mı ?

Bu mevzuda eğer fırın bulunduğunuz bölgeye yakın bir mesafe’de ise (50 – 100 metre) kendinizin dikkatli bir halde ekmek alması problem olmayacaktır. Bu mevzuda bilhassa meydana getirilen açıklamada ekmek dağıtımının yapılacağı bilgisi verildi o sebeple mümkün mertebe fırına gitmeden, fırının telefon numarası var ise arayıp ekmeği istemeniz daha yararlı olacaktır.

 

Eczaneye Gitmek Yasak mı ?

Eczaneler açık olacak ve Eczaneye gitmek isteyenler gidebilecek bu mevzuda sizlerde yine güvenilir olmak isterseniz bulunduğunuz ilin eczacılar odası sitesine girip size en yakın eczaneyi arayarak bu mevzu hakkında informasyon alabilirsiniz. Bilhassa bir çok eczanelerde çıraklar bulunmuş olduğu için eğer çıkamama benzer biçimde bir durumunuz var ise rica edebilirsiniz.

Etiketler

bahçeye çıkmak yasak mı eczaneye gitmek yasak mı fırına gitmek yasak mı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir