İdm Uzantı Ekleme – Chrome – Mozilla Tarayıcıları Çözüm

Merhabalar Sevgili ziyaretçilerimiz bugün gene sizlere yaşamış olduğum bir mevzu hakkında hem problemi paylaşmak hemde çözümü aktarmak için bir yazı yazmaya karar verdim.

 

İdm Uzantısı Ekleme Iyi mi Yapılır ?

Evde kaldığımız bu günlerde İnternet Download Manager diye okunan ve kısaltma olarak ülkece idm olarak adlandırdığımız uygulamayı kurduktan sonrasında chrome – mozilla firefox yada web explorer şeklinde tarayıcılarda indir butonu çıkmaması ile ilgili mesele ve çözümü paylaşacağım sizlere. Normalde ilk kurulumda aslına bakarsanız chrome için eklenti url’sine yönlendiriyor genel anlamda sizleri Bu url‘den ulaşabilirsiniz.

Ek olarak idm programı üstünden aşağıda paylaştığım fotoğraf 1’de yer edinen kısıma tıklıyoruz  İndirmeler yazan kısıma eğer ingilizce ise arayüz Downloads yazacaktır sonrasında fotoğraf 1 de görünmüş olduğu şeklinde seçenekler yada ingilizce olanlar içinde Options yazısına tıklayacaksınız.

 

Fotoğraf 1:

Oluşturulan sayfada otomatikman Genel sekmesinde açılacak olan bölümde gene aşağıda fotoğraf 2 de görünmüş olduğu şeklinde bilgisayarınızda kurulu olan tarayıcıları görmüş olacaksınız sözgelişi benim bilgisayarımda chrome sekmesinde click yok sebebi de benim kendim kaldırmış olmam o yüzden siz değerli üyelerimizin yapması ihtiyaç duyulan bu görüntüde yazıldığı şeklinde ayarları yapmış olup en iyi olasılık ile bilgisayarı kapatıp açmanızdır. Normalde tarayıcıyı kapatıp baştan açarsanız kafi oluyor fakat kimi zaman daha sağlam çözüm olması adına yeniden bilgisayarı kapatıp açmakta yarar var.

 

Fotoğraf 2 :

 

 

Ek olarak bu tip programları kullanırken aslına bakarsanız kullanım ile ilgili çoğu zaman ilk kurulumda keşfetmeniz açısından yardım dosyası var orada ortalama 200 kb olarak indirip kullanım açısından merak ettiğiniz sorulara yanıt bulabilirsiniz. Dileyen arkadaşlarımız mevzu altından da yazarak yaşadıkları sorunları paylaşabilirler hem biz hemde mevzuda tecrübeli olan kişilerin yanıt vereceğini düşünüyoruz. Başka bir yazıda görüşmek suretiyle sağlıcakla kalınca.

Etiketler

idm chrome uzantı ekleme idm indir butonu çıkmıyor idm uzantı problemi çözümü

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir