İnstagram Üzerinden İp Adresi Bulunur mu ? Nasıl Bulunur ?

İnstagram Üstünden İp Adresi Bulunur mu – Iyi mi Bulunur ?

 

Bugün gene en fazlaca dört gözle beklenen sorulardan bir tanesi olan toplumsal medya sitelerinden bir tanesi , instagram ip adresi bulunurmu sorusuna beraber yanıt bulacağız. İlk olarak düzgüsel şartlarda tecrübesi olmayan birinin bu mevzuda bir çözüm bulması imkansıza yakındır fakat bu mevzu hakkında birisinin ip adresini bulabilir miyiz derseniz mümkün değildir.

Ilk olarak bir çoğumuzun korkulu rüyası olan düzmece hesap üstünden meydana getirilen fake paylaşımlar ve birilerini dolandırma şekilleri fazlaca sık duyduğumuz şeyler olsada bu mevzu hakkında yasal işlem başlatmanız durumunda bilişim suçları direk olarak mahkeme sonucu ile İnstagram’dan kişilerin ip adresini talep edebiliyor ve çoğu zaman bu sayede yerini saptamak kolaylaşıyor. Oda ip adresinden de dolayı nerede bulunduğunu ve şahıs hakkında data sahibi olabiliyorlar. İnstagram a resmi olarak yollanan talep doğrultusunda karşı tarafa data vermeden ip adreslerini saptamak ve instagram hesabı hakkında işlem yapılması mümkündür. 

 

Gelelim bu mevzuda tecrübeli olan arkadaşlarımız için değişik instagram ip adresi bulma taktiğine , internet sayfaları mevzusunda tecrübeli olan kişiler Google analistik yada sunucu log sistemi yardımıyla kişiye ileti yolu ile bir url gönderilir.

Örnek veriyorum cepmendili.com/benim-adresim şeklinde bu url hiç kimseye açık olmadığı için karşı tarafta ki şahıs giriş yaparsa log kayıtlarında kişinin ip adresi bulunur mu (ip adresini tespit) instagram yanıtını almış oluyorsunuz. Ek olarak bu mevzularla ilgili olarak kendi imkanlarınız ile tespit etmiş olduğunuz kayıtları aynı şekilde bilişim suçları kısmına yada en yakın karakola gidip yakınma dilekçesi ile neticelenmesi için işleme aldırabilirsiniz. O kişiyle ilgili bilgiye ihtiyacınız var ise, kişinin tespit edilmesi için hukuki olarak haklarınızı kullanabilirsiniz.

 

Son olarak, sevgili okurumuz lütfen sizleri rahatsız eden kişilerle ileti üstünden adres alıp kavga etmeye yada buluşmaya gitmeyiniz bilhassa son dönemlerde bu tip durumlardan dolayı mağdur olan insanoğlu mevcut. Bu mevzu hakkında sual yada önerileriniz var ise yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

instagram fake hesap bulunur mu ?

Doğrusu fake hesap olarak ip adresi derseniz normal olarak benzer yöntemler üstünden bulmak mümkün. Fakat hesabın fake bulunduğunu idrak etmek için benzer şekilde kişiye dm yolu ile bir bağlantı gönderip ip adresi tespit edilmesi durumunda bağlantı kurulabilir.

 

Etiketler

instagram fake hesap bulunur mu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir