İzlenebilecek En İyi 10 Yabancı Dizi Tavsiyesi

Devletimizde En Oldukça İzlenen Yabancı Diziler

Birçok şahıs Türk yapımı dizilerin ihtiva ettiği senaryoları sevmez. Hem de Türk dizilerinin istenen seviyede izlenmemesinin birçok sebebi vardır. Bunlardan biri kategori olarak oldukca azca bir kesime hitap etmesi gelir. Türkiye’de yer edinen dizilerin geneli aşk yaşamı üstüne yazılıp oynatılıyor. Dünya genelinde oynatılan dizilere bakıldığında ise bu tam tersine bir durumu gösteriyor. Değişik ülkeler tarafınca yazılıp çizilen senaryolar oldukça geniş kesime yayılıyor. Korku, gerilim, aşk, serüven, güldürü ve daha birçok türde yabancı dizi bulmak mümkündür. Yabancı dizilerin ülkemizdeki izlenme potansiyeli ise oldukça yüksektir. Bu yazımız içinde devletimizde en oldukca izlenen yabancı dizileri tanıtıyoruz.

 

1-Sherlock

Dönemimizin Londra’sında, dönemimiz şartlarında davalar çözülüyor. Yanı başlangıcında yine Hekim Watson var ve en azıllı düşmanı yine Moriarty. Adres aynı yer: Baker Street. Tek şeyin değişmiş olduğu ve cep telefonları, mesajlar, mailler, bloglar şu demek oluyor ki tamamen değişen teknolojinin izleri. Fakat Sherlock aynı yönde kendi tarzını yansıtıyor.

 

  1. Game of Thrones

Devletimizde müthiş bir seyircisi bulunan bir takım. Giderek artan izleyici kapasitesi ile büyüyen bir efsaneleşmiş. Nefes nefese uzun ve sıkıntılı savaşlara tanıklık etmenin tadı bu dizi de yer ediniyor. Barbar kavimlerle girilen mücadelenin enfes anlatımına şahit olacaksınız.

 

  1. La Casa De Papel

Profesör adındaki kabahat dehasının işlediği suçların anlatıldığı dizi, devletimizde gene en popüler dizilerden biridir. 8 kişilik grubun kabahat organizasyonlarına tanık olacaksınız. Sürükleyici ve bir o denli da maceralı bir diziye şahit olun.

 

  1. Black Mirror

Gerçekte olmayan doğaüstü bir dünyada anlatılan bir dizidir. Devletimizde orta düzey de bir seyretme kapasitesine haizdir. Daha evvelde düşünülmemiş bir dünyayı bu dizide keşfedebilirsiniz.

 

5-Prison Break

Kardeşini öldürmek ile suçlanan bir şahıs için tüm yasal yollar kullanılmış fakat bir netice alınamamıştır. Bu işi kardeşi kendisi çözmek istemektedir. Bir ekip planlar yaparak serüven dolu bir mücadeleye girişir.

 

 

6-The Walking Dead

Kasabanın şefi trafik kazası geçirmiştir. Uyandığında ise dünyayı zombiler salgın etmiştir. Her tarafı insan eti yiyen zombiler samıştır. Kendisine bir grup yada insan aramaya koyulan şefin zombiler ile olan mücadelesini izleyeceksiniz.

 

7-Vikings

  1. yüzyılı özetleyen ve aksiyon dolu içinde ne olduğu ile seyircileri ekran başına getiren bir dizidir. Vikinglerin savaşlarını mevzu edinen güzel bir eserdir.

 

8-Mr Robot

Gündüzleri basit bir siber güvenlik programcısı olarak, akşam ise hacker olan Elliot, bir süre sonrasında bir hacker grubu ile tanışır. Büyük işlere kalkışırlar.

 

9-Lost

Yolcu uçağı okyanus üstünden geçerken manyetik alanın tesiri ile düşer. Bir adaya düşen yolcuların burada yaşayacakları macerayı mevzu edinen dizi, bununla beraber adanın gizemini de yansıtıyor.

 

10-Supernatural

Kardeşlerin insanoğlu tarafınca var olmadığı malum mahluk, canavar ve garip hayaletler ile olan mücadelesini özetleyen dizinin oldukça güzel sahneleri vardır. İzleme zevkini bölüm bölüm izleyerek tadabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir