Jaime Pressly

Jaime Pressly Biyografisi

Jamie Pressly, 1977 doğumlu Amerikalı dizi ve beyaz perde oyuncusu. Pressly, 2006‘da My Name is Earl adlı güldürü dizisindeki rolüyle, destek hanım oyuncu branşında Emmy Ödülü‘ne aday yayınlandı.

Jaime Pressly Kinston, 30 temmuz 1977‘de James Liston Pressly ve Brenda Sue Smith‘in kızları olarak Kingston, Şimal Carolina‘da dünyaya geldi. Jessie isminde bir kızkardeşi ve Jim isminde bir adam kardeşi olan Pressly, 11 yılını jimnastik emek vererek ve dansçı olarak geçirdi.

Daha 14 yaşlarındayken üyesi olduğu modellik ajansı ‘International Cover Model Search‘ün sözcülüğünü hayata geçirmeye başladı ve bununla birlikte da model olarak ABD‘da, İtalya‘da ve Japonya‘da tanınmaya başladı. Ailesinin boşanma sürecine girmesinden sonrasında annesiyle beraber Kaliforniya‘ya yerleşti ve Costa Mesa Lisesi‘ne başladı. Peşinden 15 yaşlarındayken, yasal olarak ailesininden ayrılmak için başvurdu ve bu isteği kabul edildi.

Pressly, beyaz perdede ilk olarak Poison Ivy (Zehirli Sarmaşık) filmimizde kadın oyuncu Drew Barrymore‘un dublörü olarak çalıştı. 1997‘de çekilen devam filmi Poison Ivy: The New Seduction‘da ise boşrolü oynayan Pressly oldu. Peşinden Jack & Jill adlı tv şovunda dansçı Audrey rolünü canlandırdı.

Bağımsız film Poor White Trash filmimizde de başrolü oynayan Pressly, bu filmimizde düzenbaz altın arayıcısı Sandy Lake‘i canlandırdı. Not Another Teen Movie (2001), Footprints (2002) ve Torque (2004) benzer biçimde otuzdan fazla filmimizde çeşitli roller alan Pressly, daha geniş kitlelere kendini tanıttı. Hem de Marilyn Manson‘ın Not Another Teen Movie filminin soundtrack kasedi için tekrardan söylediği Tainted Love şarkısının klibinde ve Aerosmith‘in Girls of Summer klibinde oynadı.

NBC‘de gösterilen durum komedisi My name is Earl adlı dizide Joy karakterini canlandıran Pressly, temmuz 2006‘da bu görevi ile göze çarpan destek hanım güldürü oyuncusu branşında Emmy Ödülü adaylığı kazanmıştır.

Pressly, 2001 senesinde Liz Claiborne kozmetik firmasının ve firmanın ‘Lucky you’ adlı parfümünün sözcülüğünü hayata geçirmeye başladı. Mart 1998 ve Şubat 2004 tarihindeki sayılarında Playboy Dergisi‘ne çıplak pozlar veren Pressly, 2002 senesinde Stuff Dergisi‘nin seçtiği, dünyanın en seksi 102 hanımı sıralamasında, 8. oldu. Bir süre The Pussycat Dolls grubunda yeralan Pressly, 2006 senesinde Maxim Dergisi‘nin Hot 100 sıralamasında 34. oldu ek olarak Maxim Dergisi’nin Maxim Kızları Galerisi‘nde de yer aldı.

Popüler bilgisayar oyunu ‘Dead or Alive’ın beyaz perde uyarlamasında, Tina Armstrong karakterini canlandıracak olan Pressly, 2003 senesinde California-Carolina beyzbol ligi All-Yıldız maçında Carolina Ligi onursal kaptanı olarak sahaya çıktı.

Etrafta dolaşan bir dedikoduya bakılırsa Pressly, 1998 senesinde Brodie Mitchell adlı bir insanla evliliğe ilk adımını attı. Pressly ise bu mevzuda, insanın adını duyduğunu fakat onu tanımadığını deklare etti.

2000-2001 yılları aralığında Jack and Jill’in başrol oyuncusu Simon Rex ile beraberlik yaşayan Pressly, aralık 2001‘de Howard Stern ile yapmış olduğu bir röportajda Simon rex’in onu doğum gününde terk ettiğini iddia etti. Pressly’nin adı ondan sonra Mtv’nin meşhur sunucusu Carson Daly ile anılmaya başlandı.

Jaime Pressly’nin, 2003 senesinde kurduğu J’Aime adlı, gece giysileri ve hazır giyim üstüne faaliyetini sürdüren bir iç çamaşırı şirketi bulunuyor.
Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir