Kaan Tangöze

Kaan Tangöze Biyografisi

Alternatif rock müziği icra eden Duman grubunun solisti ve gitaristidir.

Kaan Tangöze, 5 Eylül 1973 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen Samsunludur. Müzik yaşamına 8 yaşlarındayken babasının almış olduğu piyano ile adım atmıştır. 14 yaşlarına vardığında ise elektro gitara merak sarmış ve elektro gitar çalmaya adım atmıştır.

Kaan Tangöze, alternatif rock müziği icra eden Duman grubunun solisti ve gitaristidir. Solaktır. Tam adı Rıza Kaan Tangöze’dir. Şişli Terakki Lisesi, Bilkent Üniversitesi Otel Yönetimi ve Gezim Kısmı’nü tamamlamıştır. ABD‘de University Of Seattle’da iktisat üstüne yüksek lisans yapmıştır. Eğitimini sürdürürken Yakup Trana ile birlikte müzik çalışmalarına da devam etti. Seattle’da yazdığı ‘La,la,la,la’ isminde bir parçası ABD’de gösterilen iki toplama albümde yer aldı. Duman kurulmadan ilkin Ari Barokas ile beraber Mad Madame isminde grunge/cover icra eden bir grupları vardı.

Ocak 2006 da, Duman grubundan Batuhan Mutlugil ve Yakup Trana’yla birlikte, Karanlıkta ve Tam Olsun adlı iki parçanın yer almış olduğu Karanlıkta isminde bir solo emek harcama yapmış oldu.

10 Ekim 2002 tarihinde Türkiye güzeli sevgilisi Ahu Paşakay Kaan Tangöze’nin evinde intihar etmiştir.

24 Mart 2010 tarihinde manken Seçkin Piriler ile evliliğe ilk adımını attı. Hakan ve Volkan isminde iki oğlu vardır. 11 Mart 2016 tarihinde boşandılar. Eşinden boşandıktan sonrasında sevgilisi Kıvılcım Ural ile beraber olmaya devam etti.

Yeşim Salkım‘ın Boşuna isminde parçasında vokal yapmış oldu. Vokalistliğini yapmış olduğu Duman grubunun şimdiye kadar 6 stüdyo albümü, 2 konser albümü ve 1 konser DVD’si vardır.

Albümleri :
Stüdyo Albümleri :
1999 – Eski Köprünün Altında
2002 – Bir ihtimal Alışman Lazım
2005 – Seni Kendime Sakladım
2009 – Duman I
2009 – Duman II
2013 – Darmaduman
2015 – Gölge Etme

Konser Albümleri :
2003 – Konser
2004 – Bu Akşam
2008 – Rock’n Coke Konseri
2011 – Canlı

Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir