Kaan Terzioğlu

Kaan Terzioğlu Biyografisi

Kaan Terzioğlu, Nisan 2015 zamanı itibarıyla Turkcell Genel Müdürü olarak göreve adım atmıştır.

Kaan Terzioğlu, 1968 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Tam adı Muhterem Kaan Terzioğlu’dur. Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Kısmı’nden 1990 senesinde mezun oldu.

Kaan Terzioğlu, ustalaşmış iş hayatına 1990 senesinde Arthur Andersen Türkiye’de bağımsız denetim uzmanı ve mali müşavir olarak başladı. 1992 senesinde Arthur Andersen ABD’de Bilişim Stratejileri ve Güvenliği Uzmanı, 1994 senesinde Arthur Andersen Belçika’da Informasyon Yönetimi ve Dijital Strateji Hizmetleri Lideri, 1998 senesinde Arthur Andersen Türkiye’de Danışmanlık Hizmetleri Türkiye Operasyonları Başkan Yardımcısı olarak çalışmıştır.

1999-2012 yılları aralığında Cisco Systems Brüksel ofisinde sırasıyla, EMEA Bölgesi e-ticaret Strateji Ekip Lideri, EMEA Bölgesi İleri Teknoloji Satış Direktörü, Teknoloji Pazarlama Organizasyonu Yönetici Direktör, EMEA ve Orta ve Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı görevlerini üstlenmiştir.

2012 senesinde tekrardan İstanbul’a yerleşen Kaan Terzioğlu, 3 Nisan 2012-1 Nisan 2015 tarihleri içinde Akbank, Aksigorta A.Ş. Teknosa İç ve Dış Tecim A.Ş. ve CarrefourSA A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak vazife yapmıştır.

Kaan Terzioğlu, sistem entegratörü Bimsa, Türkiye’nin dikkat çekici elektronik tecim platformlarından Kliksa, önde gelen yaşam sigortası şirketi Avivasa, Türkiye’nin en büyük ilaç şirketi Abdi İbrahim, yenilikçi gayrimenkul geliştiricisi Nef, global bir lojistik şirketi olan Karınca, Ankara’nın en büyük hususi hastanesi olan Itimat Hastanesi ve telekomünikasyon yazılım şirketi PiWorks benzer biçimde dikkat çeken firmalarda danışma kurulu üyelikleri yapmış oldu.

Kaan Terzioğlu, 31 Ocak 2015 zamanı itibariyle Turkcell Genel Müdürlüğü görevinden ayrılan Süreyya Ciliv’in yerine 1 Nisan 2015 zamanı itibarıyla Turkcell Genel Müdürü olarak göreve adım atmıştır.

Kaan Terzioğlu, gazeteci yazar Tulu Gümüştekin ile evli idi; eşi karaciğer kanseri sebebi ile tedavi görmekte iken tatilini geçirdiği Sardunya Adası’nda 2 Ağustos 2015 tarihinde yaşamını yitirdi.
Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir