Kadir Doğulu

Kadir Doğulu Biyografisi

Kadir Doğulu, 19 Nisan 1982 tarihinde Mersin’de beş çocuklu bir ailenin 2 numara oğlu olarak dünyaya gelmiştir. Aslolan adı Abdulkadir Doğulu’dur. Anası ev hanımı, babası Rasim Doğulu işçi emeklisi idi. Kadir Doğulu’nun bir menajerlik şirketi var. İmaj danışmanlığı da meydana getiren abisi, Kemal Doğulu; Hande Yener, Seda Sayan, Sıla, Kutsi, Gökhan Itina, Nil Karaibrahimgil, Demet Akalın şeklinde adların imajlarını baştan aşağıya tasarladı. Kadir Doğulu, ortaokul ve lise yılları emek harcayarak geçti.

2000 senesinde İstanbul’a ağabeyinin yanına geldi. Ilkin Beyoğlu Frape’de işe girdi. Peşinden Refika’da çalıştı. Cafe City ve Buz’da garsonluk yapmış oldu. Salomanje’de cumartesi pazar günleri mutfakta ekmek pişirip kahvaltıları hazırladı. Biriktirdiği paralarla Barcelona ve Roma’daki kafeleri ve restoranları inceledi. Oradaki yiyecekleri tattı. Türkiye dönüşü House Cafe’de işe girdi. İki yıl işletmecilik yapmış oldu.

O dönemde abisi vesilesiyle Hande Yener’le tanıştı. Kısa bir süre sonrasında bu tanışıklık aşka dönüştü.

Müzisyen Hande Yener ile ortak olarak Ortaköy’de The House Cafe’de işletme müdürlüğü yapmıştır. Hem de Harbiye’deki Piyasa isminde gece kulübünü işletti.

Okan Üniversitesi gastronomi bölümünde okudu.

2010 senesinde “Ufak Sırlar” dizisi ile oyunculuğa başladı. 2011 senesinde Gani Müjde‘nin senaristliğini yazdığı “Kirli Yedili” adlı dizide oynadı.

2013 senesinde Peyami Safa’nın aynı adlı romanından uyarlanan ve yönetmenliğini Sadullah Çelen’in yapmış olduğu “Fatih-Harbiye” adlı dizide Neslihan Atagül, Yunus Emre Yıldırımer ile beraber başrol oynadı.

2014 yılının Şubat ayında Kanal D ekranlarında süregelen, “Yıldız Işığı X Factor” adlı 2 milyon TL büyük ödüllü şarkı yarışmasında Ziynet Sali, Emre Aydın, Armağan Çağlayan ve Ömer Karacan Jüri üyeliği yapmaktadır. Yarışmanın sunuculuğunu ise Kadir Doğulu yapmış oldu.

Koyu Fenerbahçeli olan Kadir Doğulu, tiyatroya gitmek, spor yapmak, motosiklet ile dolaşmaktan hoşlanıyor.

2015 yılının Ocak ayında Yıldız Tv’de gösterime girecek olan “Ve Kazanan” yarışmasının sunuculuğunu oyuncu Kadir Doğulu yaparken jüri koltuğunda Kenan Doğulu ile Şebnem Ferah olacaktır.

2015 senesinde Atv ekranlarında oynayacak olan “Sevdam Alabora” adlı dizide başrollerde Kadir Doğulu, Elçin Sangu ve Mustafa Avkıran yer aldı.

8 Temmuz 2016 tarihinde Neslihan Atagül ile evliliğe ilk adımını attı.

2016 senesinde “Bana Sevmeyi Anlat” dizisinde Kadir Doğulu, Seda Bakan, Mustafa Üstündağ, Dolunay Soysert ile beraber rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
2017 – Babamın Günahları (Ozan)(TV Dizisi)
2016 – Bana Sevmeyi Anlat (Alper) (TV Dizisi)
2015 – Görkemli Yüzyıl: Kösem (Mehmet Giray Han) (TV Dizisi)
2015 – Beyaz Gece (Rüzgar)(TV Dizisi)
2015 – Sevdam Alabora (Gökhan)(dizi)
2013 – Fatih-Harbiye (Macit)(dizi)
2013 – Bir Hikayem Var (Mert)( beyazperde)
2011 – 2012 – Kirli Yedili (Bayrampaşalı Cenup)(dizi)
2010 – Çakıl Taşları (Ali)(TV Dizisi)
2010 – 2011 – Ufak Sırlar (Ali)(dizi)

Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir