Kemal Sunal Film Afişleri ve Kostümleri Sergisi

Kemal Sunal Film Afişleri ve Kostümleri Sergisinin açılması haberi oldukça dikkatimi çekti.

47. Internasyonal Altın Portakal Film Festivali etkinlikleri kapsamında “Kemal Sunal Film Afişleri ve Kostümleri Sergisi” açıldığına dair okuduğum haber beni bir fazlaca heyecanlandırdı.

Esasında bilhassa Yeşilçam Türk filmlerinin afişlerine meraklıyımdır. Fakat mevzu Kemal Sunal filmleri olduğunda bu merak birazcık daha artıyor. Halkımızın büyük bir kısmı benzer biçimde ben de Kemal Sunal filmlerine hususi bir ilgi duyuyorum.

Kemal Sunal filmlerinin afişlerinin ve kostümlerinin sergi halinde sunulması hakkaten oldukça güzel bir düşüncenin ürünü diye düşünüyorum. İmkanım olsa o sergiyi görmek ve dolaşmak arzu ederdim.

Ayrıca Kemal Sunal’ın kızı Ezo Sunal’ın serginin açılışında  “Babam işine ne kadar saygı duymuş ki kostümlerini zarar gelmeden o denli yıl saklayabilmiş. Ben ilk gördüğümde oldukça şaşırmıştım. Sanki bunların bu şekilde olmasını istemiş. Anılarına, işine, mesleğine saygısı benim de işime dört elle sarılmama daha oldukça destek oluyor” şeklindeki ifadeleri de Kemal Sunal kostümlerinin yıpranmadan kaldığını gösteriyor. O kostümleri o haliyle görmek iyi olurdu. Ümit ederim değişik şehirlere göç eder bu sergi..

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir