Maddie Ziegler

Maddie Ziegler Biyografisi

Sia Kate Isobelle Furler’ın ‘Elastic Heart’ şarkısına çekilen klipte etmiş olduğu dans ile tüm dünyayı kendine fanatik bırakmış ve popülerleşmiştir.

Maddie Ziegler, 30 Eylül 2002 tarihinde ABD, Pensilvanya, Pittsburgh’da dünyaya gelmiştir. Tam adı Madison “Maddie” Nicole Ziegler’dir. Annesinin adı Melissa Gisoni, babası Kurt Ziegler’dir. Anası ve babası, 2011’de boşandılar. Anası ondan sonra Greg Gisoni ile evliliğe ilk adımını attı. Mackenzie isminde bir minik kız kardeşi vardır ve Ryan ile Tyler isminde ikiz olan kardeşi vardır. 3 yaşından beri dans eden ve 40 kilo olan Maddie Ziegler, dansçılık yapmakta ve en büyük düşsel Broadway’de dansçı yada koreografici olmaktır.

Maddie Ziegler, ABD’de gösterilen ‘Dance Moms’ adlı çocuk dans yarışmasına katıldı. Burada tanınınca Sia Kate Isobelle Furler’ın 2013 senesinde “Elastic Heart” adlı şarkısının klibinde oynamak için Los Angeles’a gitti.

Maddie Ziegler, 2013 senesinde Sia Kate Isobelle Furler’ın ‘Elastic Heart’ şarkısına çekilen klipte Shia LaBeouf ile etmiş olduğu dans ile tüm dünyayı kendine fanatik bırakmış ve popülerleşmiştir. Ondan sonra gene 2014 senesinde “Chandelier” ve “Big Girls Cry” ve 2016 senesinde “The Greatest” kliplerinde dans etti.

2017 senesinde “The Book of Henry” adlı filmimizde Naomi Watts, Sarah Silverman ile beraber rol aldı.

Filmleri :
2017 – The Book of Henry (Christina Sickleman) (Beyaz perde Filmi)
2016 – Ballerina (Camille Le Haut) (Beyaz perde Filmi)
2015 – Homework & Hidden Talents (Shelby) (Tv Dizisi)
2015 – Austin & Ally (Shelby) 1bölüm (Tv Dizisi)
2012 – Drop Dead Diva (Young Deb) 1bölüm (Tv Dizisi)

Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir