Maydanoz Kürü ile Maydanoz Suyu Faydaları

Maydanoz Suyu Tane Söktürürmü, Maydanoz İle Regl Söktürücü Tarifi

Bilimsel anlamda adına baktığımız vakit Petroselinum crispum olarak karşısımıza çıkan maydanoz, bitkiler içinde tane söktürme şeklinde bir özelliğe haiz olan ve bu özelliği ile meşhur olan bununla beraber da rahmi uyararak, kan akışının sağlanmasında tesiri olan bir bitkidir. Tane süreci zamanlarının bitmesinin peşinden, tane kanının tertipli bir halde gelmemesinin sebepleri içinde yetersiz beslenme durumu, türlü hastalıklar, ilaçların yaratmış olduğu yan etkisinde bırakır, stresli zamanlar, uyku eksikliği artışı, aşırı kiloluluk şeklinde pek oldukca niçin yer alır. Hanımefendilerin karşılaşmış oldukları dertlere derman bulunması için, tarihin büyük bir bölümünde bir ekip bitkilerin tane söktürücü özelliklerinin olduğu ve bunların derelere derman oldukları tespit edilmiş ve kullanılmışlardır. Bu bitkiler içinde ise en meşhur olanı da maydanoz olarak bilinmektedir.

Maydanoz suyu yararları

Düzgüsel günlerde kafi gelecek kadar tüketilen maydanoz hiçbir yan etkiyi içinde barındırmaz iken, maydanoz bitkisinin kaynar sıcaklıktaki suya atılarak haşlanmasından sonrasında soğutulması ile oluşturulan maydanoz suyunu içen hanımlarda rahmin kasılması sonucunda tane kanının gelmesi tetiklenir hale gelir. Maydanoz bitkisi bu özelliği ile ortaya çıkan düşüğe sebep olabileceği tahmin edildiğinde hamile hanımefendilere maydanoz suyu içmek önerilmeyen bir durumdur.

Maydanoz limon kürü

Maydanoz bitkisinin tane söktürücü hususi durumunun etken olarak işe yaramasında 2 uçucu yağ olma hususi durumunu barındıran apiol ve myristicinden olmasına bağlıdır. Bilim adamları maydanozda yer edinen bu yağların miktarlarının maydanozun doğal olduğu türe nazaran değişebildiğini dile getiriyor. Örnek vermek gerekirse Alman maydanozlarının yağ oranları % 60 ve 80 oranında apiol barındırırken, Fransızlara ilişkin maydanoz türündeki yağı ise azca apiol ile % 50-60 miktarında myristicin barındırır. Maydanozda bulunan iki öteki bileşenler, 6 “-acetylation ve petroside, soya fasulyesi benzer östrojenik tesirleri ihtiva eder.

Maydanoz bitkisinin muhteviyatında bulunan uçucu yağlar ve C vitaminin katkısı ile rahmi serviks üreme bölgesine uyarı gönderiyor. Bu vaka sonucunda ise serviks üstünde rahatlatma şeklinde bir etkiyi meydana getirdikten sonrasında geniş bir duruma gelmesini sağlarken, genişleyen serviksten tane kanı kolay bir halde dışarı çıkış yapmaktadır.

Maydanoz suyu ile tane söktürücü iyi mi hazırlanmış olur ?

1 demet kadar maydanozu güzel bir halde sudan geçirin.

5 su bardağı kadar suyu tencerenin içine koyarak kaynatın ve ocaktan alın.

İçerisine maydanoz bitkisini atarak 30 dakika süre ile beklemeye alın.

Son olarak ise bu ürünü eleyerek gün içinde ara sıra bu suyu içip bitirmiş olun.

Gelelim sizlere limon suyu ile meydana getirilen ve tertipli olarak zayıflamak isteyenlerin tercih edebileceği ve idrar söktürücü özelliği yardımıyla 1 bardak suyla karıştırıp içildiğinde maydanoz suyunun yararları bilhassa zayıflamanın yanı sıra damar sağlığı içinde tercih ediliyor. Bildiğim kadarı ile kalp sağlığına ve sindirim sistemini pekiştirdiği daha öncede paylaştığım suretiyle idrar yolu enfeksiyonunu da çözmeye destek verir.

Peki maydanoz kürü iyi mi yapılır ?

Yarım deste maydanoz ve 1 tane limonu bir bardak su ile blender yardımı ile karıştırın. Hazırladığınız bu karışım yardımıyla c vitamini tesirinin kaybolmaması adına derhal tüketmelisiniz. Bilhassa bu kürü maksimum 15 gün kullanıp minimum 10 gün boşluk bıraktıktan sonrasında yine yapabilirsiniz. Şahsen ayda 15 gün değilde 10 gün kullanıp 10 gün boşluk bırakıp yine 10 gün yapabilirsiniz.

Maydanoz suyunun içinde neler var peki ?

A vitamini

C Vitamini

Folat

Demir

Bakır

Potasyum

Magnezyum

Lif

Kalsiyum

Manganez

Fosfor

Çinko

Bu karışım yardımıyla bağışıklık sistemindeki gerekseme olan takviye güç yardımıyla oldukça yararlı bir kür olacaktır.

Maydanoz kürünün yararları nedir ?

• Yаşlаnmа kаrşıtı olаrаk bilinir, pаrlаk ve genç bir cilt görünüm sunаr.

• Vücuttаki yаğlаrı yаkıp zаyıflаtır.

• Mühim bir аfrodizyаk tesir sunаr.

• Demir eksikliğine iyi gelir.

• Grip ve nezleden korur.

• Kаndаki oksijen orаnını аrttırаrаk böbrekleri, kаrаciğeri ve idrаr yollаrını temizler.

• İdrаr söktürücü ve ödem аttırıcıdır.

• Kronik prostаt hаstаlаrınа iyi gelir.

• Tane kаnаmаlаrını kolаylаştırаrаk аdet аğrılаrını hаfifletir.

• Metаbolizmаyı hızlаndırаrаk zayıflama süreçlerine destek olur.

• Kаrаciğer yаğlаnmаsı sorunlarını tedаvi eder.

• Sivilce ve sivilce izlerini giderir.

• Ciltte fаrklı nedenlerle meydаnа gelen cilt lekelerini geçirir.

• Kаn dolаşımını hızlаndırаrаk oldukca dаhа sаğlıklı bir cilde sаhip olunmаsını sаğlаr.

• Yаşlаnmаyı geciktirir ve kırışıklıklаrı giderir.

Etiketler

maydanoz kürü maydanoz suyu maydanoz suyu yararları

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir