Mayıs 2011 Öğretmen Ataması Var

Nihayet müjdeli haberi bekleyen öğretmen adaylarımız için bekledikleri haberi vermemiz gerçekleşiyor. Ek öğretmen ataması artık kesinlik kazanmıştır.

Daha ilkin de mevzuyla ilgili yazılara yer vermiştik. Bugün ise artık kesinleşen bir haberi size duyurmak istiyoruz.

Öğretmen adayları tarafınca kisacaozeti.com sitemize gönderilen yazıyı sizinle paylaşıyoruz ;

“2010 Kpss Mağduru Öğretmenlerden oluşan  bir grup öğretmen talibi 2011 Kpss imtihanı öncesi 30 bin ek alım yapılması taleplerini iletmek için Ulusal Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’yu makamında ziyaret… etti.Mağdur Öğretmenler görüşmede 2011 Kpss imtihanı öncesinde  ek alım yapılmasını yönünde isteklerini ilettiler ve  bu mevzuda daha ilkin de pozitif açıklamalar meydana getiren Sayın Çubukçu  ek alım için sayı vermekten kaçınırken 2010 Kpss Mağduru öğretmenler için 2011 Kpss Sınavından ilkin ek alımın yapılacağını ve akabinde  boşalan yerlerede Sözleşmeli Öğretmen atamasının 2011 Kpss sınavıdan öncesine yetiştireceğini deklare etti .

Çubukçu görüşmede resmi açıklamayı sorun çıkmazsa hafta sonuna doğru açıklayacaklarını net bir sayı veremeyeceklerini adaylara müjdeledi.

Çubukçu ilkin kadrolu öğretmen atamasının olacağını peşinden ise boşalan pozisyonlara Sözleşmeli Öğretmen atamasının olacağını müjdeledi.”

Hepimiz de bir kez daha kisacaozeti.com olarak bu haberin ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ederiz. Atamanın Mayıs ayında yapılacağını ve boşalan kadrolara gene Mayıs ayında atama geleceğini tahmin ediyoruz.

 Atama zamanı ve detaylarıyla ilgili resmi izahat ulaşınca sitemizde gene yer vermeye çalışacağız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir