Nagehan Alçı

Nagehan Alçı Biyografisi

Nagehan Alçı, 13 Nisan 1977 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babası Rüştü Alçı’dır. Cağaloğlu semtinde bulunan İstanbul Adam Lisesinden mezun oldu. Hemen sonra Boğaziçi Üniversitesi Politika Bilimi ve Uluslarası İlişkiler Bölümünde tahsil gördü.

Gazetecilik hayatına Özgürlük gazetesinin dış haberler servisinde yetişim yaparak başladı. Hemen sonra 32. Gün programında ve Avusturya‘daki bir tv kanalında stajlarını devam ettirdi.

Nagehan Alçı, Show TV dış haberler bölümünde çalıştı, Irak Savaşı esnasında simultane çeviriler yapmış oldu, sonrasında 2007 senesinde Akşam gazetesine geçerek burada köşe yazarlığı yapmıştır. SkyTürk TV‘de Akşam Gazetesi Genel Gösterim Yönetmeni Serdar Turgut ile ‘Toplumsal Bilgiler’ adlı bazı belgeseller hazırladı. Aynı zamanda Kanaltürk‘te Kısa bir süre Pelin Batu ile beraber ‘Sınırsız’ adlı programda yorumculuk yapmış oldu. Milliyet gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır. Hemen sonra Kanal 24’te ‘Nerede Kalmıştık’ programında sunucu ve yorumcu olarak vazife yapmış oldu

2011 yılından itibaren Beyaz TV’de ‘Medcezir’ programında ve CNN TÜRK‘te ‘Dört Bir Taraf’ programında yorumculuk halletmeye başladı.
Nagehan Alçı, , Almanca ve İspanyolca biliyor. Azca derecede de Fransızca ve Arapça bilmektedir.

Nagehan Alçı, 27 Aralık 2010 tarihinde köşe yazarı ve televizyoncu Rasim Ozan Kütahyalı ile evliliğe ilk adımını attı. 7 Temmuz 2013 tarihinde Birinin adı Betül Yasemin öbürünün adı Ayşe Ela olan ikiz kız evlatları oldu.

Yazdığı Kitapları :
Aslı Sözü Yirmi Bir

Kaynak:Yaşam öyküsü.info

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir